اخباراخبار کانادا

شانزده سال زندان، مجازات بشردوست کانادایی به اتهام تجاوز به 2 پسر بچه

نپال- دادگاهی در نپال، پیتر دالگلیش، شخصیت مشهور و بشردوست شناخته شده کانادایی و برنده نشان افتخار Order of Canada را به جرم آزار جنسی دو پسر 12 و 14 ساله در Kartike (دهکده ای کوچک در نپال) به 16 سال زندان محکوم کرد. دالگلیش همچنین بایستی به هر کدام از قربانیانش معادل 5 هزار دلار آمریکا غرامت بپردازد. 

نادر حسن، یکی از وکلای دالگلیش ضمن اعلام این خبر، از قاضی به دلیل در نظر نگرفتن شواهد و مدارک قوی دال بر بی گناهی دالگلیش و وجود تناقضات آشکار در پرونده، گفت: خانواده پیتر همچنان به حمایت از او ادامه خواهند داد. 

دالگلیش ماه گذشته در پایان محاکمه در نپال گناهکار شناخته شد. دالگلیش 62 ساله که اهل لندن-انتاریو می باشد، اتهامات وارده را رد کرده بود. 

پلیس نپال نامبرده را بامداد 8 آوریل سال گذشته پس از یورش به خانه اش در Kartike (واقع در شرق کاتماندو – پایتخت نپال) بازداشت کرد. پوشکار کارکی، دالگلیش را به فریب دادن کودکان خانواده های فقیر با قول تحصیل، شغل و سفر و سوءاستفاده جنسی از آنها متهم کرد. به گفته کارکی، چندین مرد خارجی دیگر نیز در نپال به اتهام آزار جنسی کودکان بازداشت شده اند.

شایعات مربوط به سوءاستفاده جنسی دالگلیش از کودکان اولین بار از مدرسه ای در تایلند که نامبرده جزو هیئت مدیره آن می باشد، به گوش رسید. اما در پایان تحقیقات مقامات تایلند، مدرک معتبری برای اثبات مجرم بودن دالگلیش به دست نیامد. اما طرح شدن شکایت بر علیه او باعث شد توجه RCMP به سوی وی جلب شود. پس از آن پلیس نپال تحقیقات خود را آغاز کرد. 

پیتر دالگلیش که در سال 1980، سازمان خیریه Street Kids International را تاسیس کرد، سابقه همکاری طولانی با سازمان ها و نهادهای بشردوستانه بین المللی از جمله UN Habitat in Afghanistan و UN Mission for Ebola Emergency Response  در لیبی، دارد. اعضای خانواده او، از جمله همسر سابق و دخترش که در هلند زندگی می کنند و همچنین برادر او که ساکن انتاریو می باشد، بر بیگناهی پیتر اصرار دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0