اخباراخبار کانادا

سیستم نظارت بر پرداخت حق الزحمه پزشکان انتاریو، ناکارآمد و ناقص 

تورنتو- بانی لیسیک، سربازرس کل انتاریو مکانیزم و سیستم فعلی پرداخت دستمزد به پزشکان انتاریو را ناکارآمد و ناقص خواند. 

به گفته خانم لیسیک، هم اکنون نظارت صحیح و کامل بر نحوه تنظیم صورتحساب توسط پزشکان و  دریافت حق الزحمه بابت ارائه خدمات درمانی وجود ندارد. وی افزود متاسفانه توصیه هایی که قبل از این جهت حل مشکل و بهبود وضعیت ارائه داده بود به اجرا گذاشته نشده اند. 

به گفته نامبرده، وزارت بهداشت و درمان انتاریو تنها تعدادی از 14 توصیه ارائه شده از سوی وی را عملی کرده است. هرچند که وزارتخانه ادعا می کند در حال تدوین راهکارهایی برای اصلاح سیستم تنظیم و ارائه صورتحساب از سوی پزشکان می باشد. 

سر بازرس کل انتاریو در سال 2016  سیستم تنظیم و ارائه صورتحساب از سوی پزشکان را ممیزی کرده و توصیه هایی را ارائه نمود. اما در گزارش تکمیلی سال 2018 تاکید کرد که وزارت بهداشت و درمان هیچگونه پیشرفتی در اجرای توصیه ها نداشته است. 

از نظر لیسیک، مشکل ناکارآمد بودن قوانین و مقررات برای برخورد با پزشکان متخلفی است که صورتحساب های غیرواقعی به دولت ارائه کرده و بالطبع مبالغ هنگفتی بابت حق الزحمه دریافت کرده اند. 

دولت انتاریو در سال مالی 18-2017، بیش از 6.7 میلیارد دلار به پزشکان شاغل در استان پرداخت کرد. لازم به ذکر است که برخی از پزشکان شاغل در استان به دلیل تخلف در تنظیم صورتحساب و ارائه صورتحساب های غیرواقعی با پیگرد قانونی روبرو شده اند. یکی از آنها دکتر عسام مایکل می باشد که چندین کلینیک باروری در GTA را اداره می کند. نامبرده در سال 2017، حدود 1.9 میلیون دلار صورتحساب به دولت ارائه کرد. او نوامبر سال گذشته اتهام استفاده از کدهای اشتباه در تنظیم صورتحساب را پذیرفت و مجبور شد مبلغ 545 هزار دلار را به دولت بازگرداند. وی همچنین با جریمه 5 هزار دلاری روبرو شد. وکیل نامبرده مدعی شد که موکل اش به دلیل استفاده از نرم افزار قدیمی و دارای اشکال با مشکل روبرو شده بود و اشتباهات عمدی نبود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0