صفحه اصلی / اخبار / سیستم آموزشی انتاریو، ناتوان از کمک به دانش آموزان معلول ذهنی

سیستم آموزشی انتاریو، ناتوان از کمک به دانش آموزان معلول ذهنی

<

تورنتو- دانش آموزان ناتوان ذهنی در انتاریو، اغلب از کلاس های درس بیرون مانده، به سفرهای گروهی برده نمی شوند و از ابزارها و نیروی انسانی لازم برای یادگیری محروم هستند. همچنین از والدین آنها خواسته می شود که آنها را به مدرسه نفرستند و زودتر از سایر دانش آموزان به خانه برده شوند. والدین اینگونه دانش آموزان مجبورند برای احراز اطمینان از دسترسی فرزندان شان به حمایت هایی که قانونا مستحق برخورداری از آنها هستند، بجنگند و مبارزه کنند.

بر اساس گزارشی که جمعه گذشته منتشر شد، این واقعیت ناخوشایندی است که دانش آموزان ناتوان ذهنی و خانواده های آنها در انتاریو با آن روبرو می باشند.

به گفته دست اندرکاران گروه هایی مانند Community Living Ontario، این دانش آموزان علیرغم حق قانونی آنها برای برخورداری از آموزش، با موانع و چالش های اجتماعی و آکادمیک بسیار روبرو می باشند، که باعث می شود به حاشیه رانده شوند، در برابر قلدری آسیب پذیر باشند و پیشرفت نکنند.

ارزیابی کارآمدی سیستم آموزشی انتاریو، از طریق نظرسنجی با شرکت 280 نفر از والدین کودکان استثنایی و با انجام 33 مصاحبه انجام شده است.

نتایج به دست آمده نشان می دهد که والدینی که تحت استرس و فشار مالی و روحی می باشند، برای حمایت از فرزندان معلول خود مدام با مسوولین مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان در حال جنگ و کشمکش می باشند. بیش از نیمی از آنها ادعا کردند که فرزندشان از حمایت ها و ابزارهای آموزشی لازم محروم هستند. این ابزارها می تواند شامل تکنیک ها و فن آوری مورد نیاز برای  آموزش دانش آموزان استثنایی باشد. حدود دو سوم والدین ادعا کردند که فرزندشان در فعالیت های فوق برنامه مدرسه شرکت داده نمی شود. یک سوم از والدین همچنین گفتند که فرزندشان به کمک های آموزشی مورد نیاز دسترسی ندارد. دو سوم از والدین با آموزگار، سه چهارم با مسوولین مدرسه و 56 درصد از آنها با اداره آموزش و پرورش محل سکونت خود درگیر می باشند.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *