اخباراخبار کانادا

سیاه پوستان بیشترین قربانی خشونت پلیس تورنتو

تورنتو- خانم رنو ماندان، از کمیسیون حقوق بشر انتاریو با تشریح گزارش جدید کمیسیون، مدعی شد که یک فرد سیاهپوست در تورنتو، 20 برابر بیشتر از یک فرد سفید پوست قربانی، اعمال زور، خشونت و تیراندازی مرگبار پلیس می شود.

در گزارش مورد اشاره، ضمن تشریح یافته های کمیسیون به اقدام قاطع و فوری جهت متوقف کردن برخوردهای نژادپرستانه ماموران پلیس با اقلیت های نژادی، بخصوص سیاهپوستان تاکید شده است.

در این گزارش، داده های استخراج شده از سوابق واحد تحقیقات ویژه پلیس (SIU) در دو محدوده زمانی یعنی سال های 2000 تا 2016 و 2013 تا 2017 ، توسط اسکات وورتلی، از استادان دانشگاه تورنتو، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. همانطور که می دانید SIU ، نهادی است که به موارد مجروحیت یا کشته شدن شهروندان انتاریو در درگیری با ماموران پلیس و همچنین اتهامات آزار و سوء استفاده جنسی که به ماموران پلیس وارد می شود، رسیدگی می کند.

علیرغم این واقعیت که سیاه پوستان تنها 8.8 درصد جمعیت تورنتو را تشکیل می دهند، بیشترین قربانیان خشونت ماموران پلیس را تشکیل می دهند. سهم سیاهپوستان در 187 مورد استخراج شده از سال 2013 تا 2017، به قرار زیر می باشد:

  • 25.4 درصد تحقیقات SIU
  • 28.2 درصد موارد استفاده بیش از حد پلیس از زور
  • 36 درصد از تیراندازی ها توسط ماموران پلیس
  • 61.5 درصد استفاده پلیس از زور منجر به مرگ شهروند
  • 70 درصد از تیراندازی های پلیس منجر به مرگ شهروند

در گزارش مورد اشاره همچنین آمده است که اکثر حملات شهروندان به ماموران پلیس توسط سفیدپوستان مسلح انجام شده اند و نه سیاهپوستان.

پلیس تورنتو و هیئت مدیره پلیس تورنتو در واکنش به گزارش کمیسیون حقوق بشر، بیانیه مشترکی صادر کرده و اذعان داشتند که هیچ نهاد و سازمانی صد درصد از تعصب مصون نیست. آنها در عین حال تاکید کردند که نیروی پلیس برای اصلاح خود تلاش کرده و گام های موثری در این زمینه برداشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان