مقالاتمقالات اقتصادی

سیاست نادرست شرکت تیکت مستر و اجتناب از باز پس دادن پول بلیت کنسرت ها در شرایط پاندمی 

 

به گزارش CBCNews، شرکت Live Nation  غول بازار سرگرمی جهان و مالک شرکت بزرگ فروش بلیت تیکت مستر این روزها در آمریکا و کانادا حرف و حدیث های زیادی به راه انداخته است. این شرکت از پس دادن پول بلیت های فروخته شده برای کنسرت ها و رویدادهایی که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده اند خودداری کرده و اعلام کرده تنها زمانی پول بلیت ها برگشت داده می شود که یا کنسرت کنسل، و یا تاریخ جدیدی برای برگزاری آن اعلام شود. این در حالی است که در سایت این شرکت بالغ بر 90 درصد کنسرت ها در وضعیت معوق قرار دارند و این یعنی پول مردم تا زمانی که تاریخ جدیدی برای این برنامه ها اعلام شود، نزد شرکت باقی خواهد ماند. 

این موضوع باعث شده بسیاری از خریداران بلیت و حتی بعضی مقامات قانونگذار از رفتار این  شرکت، در شرایطی که بسیاری از مردم کار و درآمد خود را از دست داده اند، به شدت انتقاد کنند. جیمز اسکوفیس، از نمایندگان دموکرات مجلس سنای نیویورک گفت: در دوران پاندمی و با فاجعه ای که در حال رخ دادن است این رفتار خارج از تصور است. من از دادستان خواسته ام بررسی کند که این مورد را تحت موارد کیفری می توان دنبال کرد یا حقوقی.

شرکت تیکت مستر هفته گذشته سعی کرد از طریق توییتر هواداران و خریداران بلیت را آرام کند. جرد اسمیت رئیس تیکت مستر در پیام خود به خریداران اطمینان داد این شرکت تمام تلاش خود را برای تعیین تاریخ های جدید انجام می دهد، اما به دلیل پیچیدگی زیاد و نامشخص بودن اینکه از چه زمان دوباره می توان کنسرت ها را برگزار کرد، انجام آن مدتی زمان می برد.

با این وجود موج انتقادات همچنان به قوت خود باقی است. راب نسبیت شهروند کانادایی در گفتگو با CBCNews گفت: در شرایطی که بسیاری از کمپانی ها برای کمک به مردم پیش قدم شده اند، رفتار این کمپانی نفرت انگیز است. راب برای 5 کنسرت 1600 دلار بلیت خریداری کرده بود که هنوز نتوانسته آن را پس بگیرد. 

 

 

شرکت Live Nation سال گذشته از فروش بلیت کنسرت ها، درآمدی معادل 11 میلیارد دلار آمریکا کسب کرده بود.

بیل پاسکرل نماینده نیوجرسی نیز این شرکت را به سوءاستفاده از موقعیت بی رقیب خود متهم کرد و خواستار مداخله مقامات دولتی شد. در کانادا نیز برایان مس نماینده حزب NDP با اشاره به تخلف های پیشین Live Nation گفت این بار باید کمر همت ببندیم و از حقوق مصرف کننده دفاع کنیم. 

هرچند در این میان برخی نیز معتقدند شرایط پاندمی شرکت های حوزه سرگرمی را نیز به شدت متضرر کرده و نمی توان از آنها توقع داشت پیش از راه افتادن دوباره چرخه اقتصادی شان، بتوانند فورا پول مردم را پس بدهند.

شرکت Live Nation در پاسخ به CBCNews اعلام کرد از هنرمندانی که کنسرت آنها به تعویق افتاده خواسته شده تاریخ جدید خود را  فورا اعلام کنند، و در صورت عدم همکاری کنسرت آنها لغو خواهد شد. با مشخص شدن تاریخ های جدید یا لغو کنسرت، شرکت به زودی نسبت به باز پس دادن پول بلیت ها به خریداران اقدام خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!