اخباراخبار جهان

سیاستمدار هلندی خواهان اسلامی شدن بخشی از ساحل هیگ

هلند- آرنولد ون دورم، سیاستمدار عضو حزب اتحاد از دولت هلند خواست بخشی از ساحل هیگ را حلال اعلام کرده و به مسلمانان اختصاص بدهد، تا مسلمانان بدون احساس ناراحتی از حضور مردان و زنان نیمه عریان و برهنه بتوانند در ساحل حضور یابند! استدلال ون دورم این است که وقتی بخشی از ساحل به برهنه گرایان اختصاص یافته، چرا مسلمانان از داشتن بخش مخصوص خود محروم شوند.

ون دورم، سیاستمداری است که در ابتدا به حزب ضد مهاجر و ضد اسلامیParty (PVV)  Freedom Dutch ملحق شد، اما در سال 2012، با گرویدن به اسلام، به حزب اتحاد پیوست. او مناسبت حج را نیز به جا آورده است.

به گفته ون دورم، واکنش جهانی مسلمانان به فیلم فتنه، باعث شد که به مطالعه درباره اسلام علاقمند شود و در نهایت به این دین رو بیاورد. بد نیست بدانید که فیلم کوتاه فتنه که توسط گرت وایلدر، سیاستمدار راستگرا و رهبر حزب آزادی ساخته شد، توسط شخص ون دورم منتشر شد. در این فیلم، مسلمانان به خشونت بر علیه زنان، تروریسم، یهودی ستیزی و ضدیت با همجنسگرایان متهم شده اند. ویلدرس در فیلم قرآن را با کتاب نبرد من نوشته آدولف هیتلر مقایسه کرده است و به ادعای خودش آن را منشاء الهام گیری برای حملات تروریستی و دیگر خشونت ها می داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0