اخباراخبار کانادا

سیاستمدارانی که به رغم دعوت از مردم به خانه نشینی در دوران پاندمی به سفر رفتند 

 

تعدادی از سیاستمداران کانادا اعتراف کردند در تعطیلات پایان سال ، علیرغم توصیه های مقامات بهداشت و سلامت به خودداری از سفرهای غیر ضروری و ماندن در خانه، به مسافرت های خارج از کشور رفته اند. سایت CP24 نگاهی دارد به تعدادی از این قانونگذاران، که قانون های دوران پاندمی را نادیده گرفتند.

 

راد فیلیپس

راد فیلیپس با سفر به سواحل آفتابی کارائیب، موجی از انتقادات را علیه خود به راه انداخت که در نهایت او را وادار به عذرخواهی و سپس استعفا کرد. او که همچنان نماینده Ajax باقی خواهد ماند این اقدام را یک تصمیم گیری اشتباه خواند.

 

 

 

 

نیکی اشتون

نئو دموکرات های فدرال سفر این عضو کهنه کار مجلس را به یونان به دلیل وخامت حال مادر بزرگش نبخشیدند. حزب نئو دموکرات در بیانیه ای اعلام کرد با اینکه یونان سفر اشتون را یک سفر ضروری تشخیص، و به او اجازه ورود به این کشور را داده است، و ضمن همدردی و درک شرایط او، اما میلیون ها نفر از مردم کانادا در شرایط سخت مشابه همچنان به دستورالعمل های بهداشتی پایبند مانده اند.

 

کمال کرا

نماینده لیبرال مجلس اخیرا اعلام کرد به دلیل سفر به سیاتل در طول تعطیلات از سمت خود به عنوان دبیر پارلمانی وزیر امور بین الملل ااستعفا می دهد. او گفت برای شرکت در مراسم یادبود پدر و عمویش که به فاصله چند هفته درگذشته بودند، به این سفر رفته است.

 

 

سمیر زبیریه

این نماینده لیبرال پارلمان نیز به خاطر سفری که علت آن را وخامت حال پدربزرگ همسرش عنوان کرد از وظایف خود در کمیته استعفا داد. او نیز تصمیم خود را اشتباه خواند و گفت هم اکنون در دوره قرنطینه به سر می برد.

 

 

پیر آرکاند

رئیس موقت سابق حزب لیبرال کبک، از سفر ماه گذشته خود به باربادوس ابراز تاسف، و از مردم عذرخواهی کرد.

 

یوری شاسین

عضو ائتلاف آینده کبک در حال حاضر در پرو به سر می برد. به گفته شاسین، او برای دیدار همسرش که بیش از یک سال است او را ندیده، به این سفر رفته است. شاسین معتقد است سفرش یک سفر تفریحی نبوده و هیچ تضادی با دستورالعمل های بهداشتی دولت کبک ندارد. او همچنین گفت پیش از ترک کانادا از فرانسوا لوگو، نخست وزیر کبک، اجازه گرفته است.

 

جو هارگریو

وزیر راه ساسکاچوان از سفر به کالیفرنیا در تعطیلات عذرخواهی کرد اما سمت خود را در کابینه رها نکرد. او هدف از سفر خود را نهایی کردن قرارداد فروش خانه و انتقال وسایلش به ساسکاچوان توصیف کرد.

اسکات کو، نخست وزیر استان، نیز باقی ماندن او در کابینه را تائید کرد.

 

تریسی الرد

سفر وزیر امور شهری آلبرتا به هاوایی نه تنها خود او را زیر سوال برد که موجب افشای سفر تفریحی تعدادی از هم حزبی های او را در دولت محافظه کار شد.

جیسون کنی، نخست وزیر استان، ضمن فراخواندن همه اعضای کابینه و مقامات استانی، گفت باید زودتر این دستور  را صادر می کرده اما کسانی که برای تعطیلات به سفر رفته اند، با عواقبی روبه رو نخواهند شد.

 

جرمی نیکسون

عضو مجمع قانونگذار آلبرتا که برای گذراندن تعطیلات به هاوایی رفته بود در پستی در فیس بوک نوشت هرچند با رعایت همه پروتکل های بهداشتی به این سفر رفته، اما پس از بازگشت همه تلاش خود را برای بازیابی اعتماد مجمع خواهد کرد.

 

پت رن

او که در مجمع قانونگذار آلبرتا عضو است از سفر خانوادگی به مکزیک عذرخواهی کرد.

 

تانیا فر و جیسون استفان، دیگر اعضای این مجمع نیز از سفر در روزهای تعطیلات عذرخواهی کرده و اعلام کردند طبق دستور نخست وزیر، فورا به استان باز خواهند گشت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست