صفحه اصلی / اخبار / سگی که قرار بود محافظ خانواده باشد، صاحبانش را کشت!

سگی که قرار بود محافظ خانواده باشد، صاحبانش را کشت!

Razi-Clinic

آلمان- ماموران آتش نشانی سه شنبه گذشته به آپارتمانی در هانوور مراجعه کرده و در آنجا با جنازه لزیم ک. 52 ساله و پسر 27 ساله اش لیریدون روبرو شدند. پزشک قانونی، علت مرگ را خونریزی در نتیجه حمله یک حیوان اعلام کردند.

پس از انتشار گزارش پزشکی قانونی، قرار شد که سگ خانواده به نام چیکو، از نژاد Staffordshire terrier، هلاک شود. اما 250 هزار نفر از مردم هانوور با  تنظیم طوماری و راه انداختن کمپینی به نام LetChicoLive، خواستار نجات جان حیوان شده اند.

از سوی دیگر سخنگوی شهرداری هانوور در گفتگو با خبرنگاران اعتراف کرد که شهرداری با عدم انتقال چیکو به سازمان حمایت از حیوانات، در انجام وظایف خود کوتاهی کرده است. خانواده به دلیل سوء رفتار حیوان، قادر به نگهداری از این سگ نبودند و قرار بود سرپرستی آن به سازمان حمایت از حیوانات سپرده شود.

به گزارش یکی از نشریات محلی، لزیم، چیکو را 8 سال قبل، خریداری کرد. او که بر روی صندلی چرخدار قرار داشت، ظاهرا چیکو را برای محافظت از خانواده اش خریده بود. در سال 2011، لیریدون (در آن هنگام 20 ساله) سگ را با کمک یک مددکار اجتماعی نزد مربی برد. این مددکار مدعی شد که چیکو به عنوان یک سگ جنگنده و وحشی تربیت شده بود و نمی بایست در محیط خانه نگهداری می شد. اما، پس از اینکه خانواده از تحویل دادن حیوان منصرف شدند، پیگیری از سوی سازمان حمایت از حیوانات صورت نگرفت.

حال حامیان حقوق حیوانات اصرار دارند که چیکو نباید هلاک شود و بایستی به یک پناهگاه مناسب منتقل شود.

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *