اخباراخبار کانادا

سکوت نامزدهای مقام شهردار تورنتو در مورد اوضاع نابسامان مالی

تورنتو- شهرداری تورنتو به دلیل مشکلات مالی و کمبود بودجه ممکن است مجبور به حذف بسیاری از خدمات شهری بشود. با این حال نامزدهای کسب مقام شهردار تورنتو علاقه چندانی به صحبت درباره اوضاع نابسامان مالی ندارند.

اواخر سال 2015، کارکنان بخش امور مالی شهرداری تورنتو در گزارش دوره ای خود جهت تشریح مقیاس پروژه های بزرگ شهری که بودجه آن تامین نشده بود، از تصویر یک کوه یخ استفاده کردند. در آن زمان این کسری بودجه 22 میلیون دلار برآورد شد. مسلما هم اکنون به مراتب بیشتر شده است. در حالی که چیزی تا انتخابات 22 اکتبر شهرداری باقی نمانده است چرا هیچ کدام از نامزدهای کسب مقام شهردار از این کوه یخ صحبت نمی کنند؟

جان توری در 4 سالی که سمت شهردار تورنتو را در اختیار داشت، بر روی درآمد حاصل از <مالیات نقل و انتقال ملک> حساب کرد. از سال 2011 به این سو، درآمد شهرداری از محل این مالیات بیش از 350 درصد افزایش پیدا کرده است. این درآمد مالیاتی به توری اجازه داد تا بتواند به قول انتخاباتی اش مبنی بر عدم افزایش مالیات املاک مسکونی عمل کند. اما نشانه های اولیه حاکی از آن است که شورای شهر آتی نمی تواند مانند سلف خود از این درآمد مالیاتی بهره ببرد. در گزارش ماه می، به کاهش درآمد مالیاتی نقل و انتقال ملک اشاره شده بود. مسلما اگر روند کاهش ادامه داشته باشد، رویکرد و سیاست های شهردار در تنظیم بودجه نیز تغییر خواهد کرد. از آنجایی که شهرداری مجاز به اداره شهر با کسری بودجه سالانه نیست، دو گزینه پیش رو خواهد داشت: حذف بخشی از خدمات شهری یا افزایش مالیات املاک مسکونی.

حامیان افزایش مالیات املاک مسکونی استدلال می کنند که نرخ مالیات املاک در تورنتو در مقایسه با مناطق شهری همجوار  (GTA) بیش از حد پایین می باشد و جای افزایش وجود دارد. آنها هماهنگ کردن نرخ مالیات املاک در تورنتو با نرخی که ساکنان مارکام می پردازند را موثرترین راهکار برای تامین بودجه مورد نیاز و کاستن از حجم <کوه یخ> می دانند.

تا به اینجا جان توری در مقابل ایده افزایش مالیات املاک مسکونی مقاومت کرده است. اما جنیفر کیزمن، رقیب قدر او در انتخابات پیش رو، هفته گذشته پیشنهاد افزایش مالیات بر املاک بالای 4 میلیون دلاری را برای تامین بودجه ساخت مسکن مقرون به صرفه مطرح کرد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!