اخباراخبار کانادا

سکوت رسانه های لیبرال درباره حمله یک کنشگر به خبرنگار کانادایی در حین انجام وظیفه

تورنتو- این حمله فیزیکی در برابر دوربین ها و ماموران پلیس و در حضور ده ها شاهد عینی رخ داد. در جریان آن یکی از اعضای جامعه رسانه ای توسط یکی از کنشگران شرکت کننده در گردهمایی مخالفان نژادپرستی و فاشیسم در تورنتو در ضدیت با نفرت پراکنی و خشونت، رخ داد. در تصویر منتشر شده، مردی در حال برداشتن کلاه از سر استن بهال (خبرنگار) دیده می شود.

اینکه در گردهمایی مخالفان خشونت و نفرت پراکنی، فردی مورد حمله فیزیکی یکی از به اصطلاح فعالان قرار بگیرد، جای بحث دارد. اما نکته مهم سکوت رسانه های لیبرال در برابر حمله به خبرنگار نشریه Toronto Sun بود.

درگیری شنبه گذشته مقابل ساختمان شهرداری رخ داد. در آن روز قرار بود گروه کلگریایی Worldwide Coalition Against Islam در محل تجمع کند. از سوی دیگر مخالفان این گروه، تجمعی را در اعتراض به این گردهمایی برگزار کردند. لازم به ذکر است که قبل از برگزاری تجمع WCAI، مراسم آنها لغو شد. اما کماکان تجمع اعتراضی گروه های مخالف برگزار شد. در این هنگام بود که خبرنگار مورد اشاره توسط کنشگر ناشناس مورد حمله قرار گرفت.

اگر حمله کننده عضو یک گروه راست افراطی بود و خبرنگار از یک نشریه چپ گرا، خبر آن به سرعت سرتیتر نشریات چاپی و اینترنتی قرار می گرفت و بعید نبود که ترامپ و سیاست هایش مقصر قلمداد می شد. مهاجم رسوا می شد و نام خبرنگار به سرعت منتشر می شد. اما این اتفاق تا به این لحظه رخ نداده است. دلیل این سکوت شاید این باشد که خبرنگار مورد حمله واقع شده از یک نشریه محافظه کار بود و مهاجم از اعضای جناح مخالف!

عامل اتفاقی که آخر هفته گذشته در تورنتو رخ داد، از جناحی بود که امثال ترامپ را محکوم می کند و نه حمایت! اما جالب اینکه این خبر به جز Toronto Sun و توییتر، کمتر در رسانه های دیگر انعکاس یافت. این نشان دهنده، حمایت یکجانبه رسانه های چپ گرا از خودی ها و نادیده گرفتن دیگران است.

حمله به خبرنگاران و روزنامه نگاران (چه فیزیکی و چه لفظی) می تواند از سوی دو جناح صورت بگیرد. ما باید به اینگونه اتفاقات به یک اندازه توجه کنیم. ختم کلام: یک خبرنگار کانادایی در تورنتو در حین انجام وظیفه مورد حمله قرار گرفت. این خبر بسیار بزرگ و مهمی است!

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0