مقالاتمقالات اجتماعی

سوسیالیسم در ریشه جنبش هواداران محیط زیست

ئین مدسن- رسانه تروی

امکان دارد شتاب بی پروای دولت مرکزی کانادا جهت برقراری مالیات تنبیهی برای تولید کربن، و همچنین محدودیت جهت تولید، انتقال و مصرف ذغال، نفت و گاز، دچار وقفه شود. وقفه ای که بسیار ضروری است. زیرا مساله شرکت اس ان سی-لاوالین دارد این دولت را به زیر می کشد/ رئیس بانک جهانی که رهبری کلیدی است، استعفا می دهد/ و رهبری نوین در رأس کمیته امنیت اقلیمی ریاست جمهوری آمریکا قرار می گیرد.

همچنین استعفای جرالد باتس منتخب نخست وزیر ترودو در امور تغییرات اقلیمی و مالیات تولید کربن، بسیار قابل توجه می باشد. در عین حال مخالفت چشمگیر با نبرد اقلیمی از سوی دولت های استان های سسکچوان و انتاریو، اینک با پیروزی حزب متحد محافظه کار در آلبرتا همپیمانی نوین پیدا کرده است.

چکیده اینکه اگر لیبرال ها در انتخابات سراسری پیش رو شکست بخورند، مالیات تولید کربن به کلی محو خواهد شد.

از دیگر سو جیم یونگ کیم رئیس پیشین بانک جهانی از هواداران عمده مالیات تولید کربن و پشتیبان پیش بینی تغییرات اقلیمی شدیدتر بود. و می دانیم، موضع این بانک در مورد پروژه های مستلزم تولید گاز آلاینده کربنیک مانند نیروگاه هایی که از ذغال به عنوان سوخت استفاده می کنند، حیاتی به شمار می رود. پس دیدگاه های رئیس جدید نیز می تواند، اهمیت زیادی داشته باشد.

 

 

در عین حال دکتر ویلیام هاپر که به عنوان نامزد ریاست کمیته مورد اشاره پیشنهاد شده، فیزیکدان سرشناسی است، که در مورد گرمایش فاجعه آمیز زمین و نقش انسان در انتشار گازکربنیک در هر گونه گرمایش تردیدهای جدی دارد. همچنین مطمئن است، شواهد چشمگیری برعلیه روند فزاینده گرمایش و کمک گازکربنیک به آن نشان خواهد داد. در عین حال سایر پیشرفت های نوین در مورد انگیزه ها و روش های پروپاقرص ترین هواداران گرمایش زمین تردید به وجود آورده اند. و….

طرح نوین موسوم به پیمان جدید سبز پیشنهادی از سوی برخی از نمایندگان مترقی دمکرات آمریکا هزینه ای چندین تریلیون دلاری خواهد داشت، و کنترل دولت بر تمامی جنبه های اقتصادی و زندگی شخصی مردم این کشور را افزایش خواهد داد. البته که مساله همه این بلندپروازی ها و طرح های تندروانه سبز این است، که ثروت را از افراد و کشورهای مرفه بگیرند، و آن را برای افراد و کشورهای با درآمد کمتر خرج کنند.

چنین چیزی در حالی رخ می دهد، که در همه جا به دولت های مرکزی قدرت بیشتری داده می شود، و سیستم اقتصادی بازار آزاد محو می گردد. در عین حال از آنجا که افراد پولدار و سرمایه هایشان متحرک هستند و این توانایی را دارند که با تحرک از پرداخت مالیات دوری کنند، بیشترین فشار بر گرده خانواده های متوسط قرار می گیرد. زیرا پس از تمامی این ابتکارات فراوان، مقررات، مالیات ها و جریمه ها، پول چندانی برایشان باقی نمی ماند، و رکود و احتمالا افسردگی وحشتناک گریبانگیرشان می شود. همزمان هواداران پروپاقرص و غیرقابل انعطاف اینگونه طرح های کابوس گونه، در رأس همه این امور قرار خواهند داشت.

ظاهرا هدف این است که به تدریج از آلودگی ناشی از تولید گازکربنیک کاسته شود، و به سوی مصرف انرژی سبزتر برویم. بدون اینکه میلیاردها نفر فقیر شوند. اگر واقعا چنین است باید به جای برقراری مالیات سنگین برای تولید کربن با هدف ایجاد زورکی آرمانشهر/ مدینه فاضله مشکوک، برای این تلاش کنیم که تعیین نماییم کدام روش ذخیره انرژی می تواند انرژی خورشیدی و باد را واقعا قابل دسترس و تجاری کند. زیرا هیولا کردن سوخت فسیلی و نیروی هسته ای نمی تواند، به چنین دستاوردی منجر شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!