اخباراخبار کانادا

سوابق بانکی بیش از یک میلیون کانادایی در اختیار اداره مالیات آمریکا قرار گرفت

  • اتاوا- به گزارش خبرگزاری CBC، دولت کانادا از انعقاد توافقنامه تبادل اطلاعات در سال 2014 به این سو، سوابق بانکی بیش از 1.6 میلیون کانادایی را با اداره مالیات آمریکا (IRS) به اشتراک گذاشته است.

    در سال 2016 و سپس در سال 2017، اداره مالیات کانادا(CRA) سالانه اطلاعات 600،000 حساب بانکی کانادایی را به IRS ارائه کرده است. در حالی که در سال 2015، سیصد هزار و در سال 2014 یکصد و پنجاه هزار مورد با همتای آمریکایی به اشتراک گذاشته شد.

بخشی از اطلاعات مبادله شده، شامل نام و آدرس صاحب حساب، شماره حساب، موجودی حساب و همچنین اطلاعاتی در مورد پرداختی ها و دریافتی هایی مانند نرخ بهره، سود سهام و سایر درآمدها می باشد.

IRS در عوض، قرار است اطلاعات مربوط به حساب های بانکی کانادایی ها در آمریکا را در اختیار CRA قرار بدهد. CRA، بارها و بارها از افشای حجم اطلاعات دریافتی از IRS و جزئیات بیشتر در مورد این حساب ها خودداری کرده است. سخنگوی اداره مالیات کانادا می گوید: <هیچ الزام قانونی برای افشای این اطلاعات وجود ندارد. اما در صورت درخواست مالیات دهنده، CRA می تواند تایید کند که آیا اطلاعات مربوط به یک فرد یا نهاد خاص به آنها گزارش شده است یا خیر.>

افشای مبادله شدن اطلاعات 1.6 میلیون حساب بانکی با آمریکا، دولت را با چالش قانونی روبرو کرده است. توافقنامه به اشتراک گذاری اطلاعات، هفته آینده در دادگاهی در ونکوور، به چالش کشیده خواهد شد. مخالفان این توافقنامه استدلال می کنند که <تبادل اطلاعات> ناقض بندهای 7، 8 و 15 منشور حقوق و آزادی های کانادا می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *