اخباراخبار کانادا

سه و نیم میلیون مسافر ورودی به کانادا از آغاز پاندمی، معاف از قرنطینه اجباری 

 

اتاوا- به نقل از گلوبال نیوز، از مارچ گذشته و بسته شدن مرزهای کانادا، بیش از 4.6 میلیون نفر به کشور وارد شده اند، اما کمتر از یک چهارم از آنها دستور قرنطینه را دریافت کردند. مابقی به دلیل ماهیت شغلی از قرنطینه معاف شدند. 

درحالی که به گفته آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) که بصورت هفتگی تعداد مسافران ورودی به کشور از طریق مرزهای زمینی و هوایی را اعلام می کند، اکثر این افراد می بایست خود را به مدت دو هفته قرنطینه کنند. 

مسافران معاف را از جمله رانندگان کامیون، خدمه پرواز، کادر درمانی، نظامیان، افراد ساکن مناطق مرزی که بصورت روزانه به کانادا وارد و خارج می شوند و در نهایت افرادی که  دولت فدرال آنها را در مدیریت پاندمی ضروری می داند، تشکیل می دهند. 

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی آژانس سلامت عمومی کانادا، 4.6 میلیون نفر از مارچ 21 و پس از بسته شدن مرزهای کشور به روی سفرهای غیرضروری، وارد کشور شده اند. از این تعداد 3.5 میلیون نفر ضروری و تنها 1.1 میلیون نفر غیرضروری تشخیص داده شده و ملزم به قرنطینه شدند. 

آمار موجود نزد وزارت بهداشت و درمان کانادا از 80 درصد از موارد تایید شده ابتلا، نشان می دهد که 4.4 درصد از افراد با تست کووید-19 مثبت را مسافران ورودی اخیر و افرادی که با ایشان تماس داشتند، تشکیل می دهند. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست