صفحه اصلی / اخبار / سه میلیون متقاضی ویزای کانادا روادید ده ساله دریافت کرده اند

سه میلیون متقاضی ویزای کانادا روادید ده ساله دریافت کرده اند

Razi-Clinic

اتاوا- اینطور که به نظر می رسد میزان تقاضا برای دریافت ویزای 10 ساله کانادا روز به روز بیشتر می شود.

بیش از 3 میلیون نفر از شهروندان کشورهای مشمول مقررات ویزای کانادا، از سال 2014 و آغاز برنامه اعطای ویزای 10 ساله (ورود مکرر) به این سو این ویزا را دریافت کرده اند. تقریبا نیمی از دریافت کنندگان ویزا، چینی می باشند.

دولت جاستین ترودو، اوایل سال جاری، هفت دفتر جدید برای صدور ویزا در شهرهای مختلف چین افتتاح کرد. استان بریتیش کلمبیا، بیشترین تعداد گردشگران چینی را پذیرا شده است.

بسیاری از کارشناسان مهاجرت،  ویزای 10 ساله را برای کانادا مفید می دانند، زیرا سبب تقویت صنعت گردشگری شده و همچنین به خانواده های از هم دورافتاده اجازه می دهد که مدت طولانی تری را نزد یکدیگر در کانادا سپری کنند.

بیش از 716 هزار هندی همچنین ویزای ورود مکرر را دریافت کرده اند. پس از آنها، برزیلی ها با 273 هزار نفر و فیلیپینی ها با 140 هزار نفر، بیشترین دریافت کنندگان ویزای 10 ساله بودند.

به گفته دولت فدرال، گردشگران چینی هم اکنون 1 میلیارد دلار در سال در کانادا هزینه می کنند. چینی ها پس از آمریکایی ها و انگلیسی ها بزرگترین گروه بازدیدکنندگان خارجی از کانادا را تشکیل می دهند.  

متقاضیان دریافت ویزای 10 ساله کانادا بایستی بتوانند به مقامات اداره مهاجرت ثابت کنند که دارای پیوندها و ارتباطات بسیار نزدیک تر در کشور خود می باشند. این اظهارنامه، احتمال درخواست پناهندگی به کانادا از سوی متقاضیان را کاهش می دهد.

همانطور که گفته شد، چینی ها بیشتر مایل به سفر به بریتیش کلمبیا هستند. از 610 هزار چینی که در سال 2016 وارد کشور شدند، 312 هزار نفر بریتیش کلمبیا را انتخاب کردند.  

از 215 هزار گردشگر هندی نیز، 71 هزار نفر بریتیش کلمبیا را انتخاب کردند، ولی از 214 هزار گردشگر برزیلی تنها 17 هزار نفر به بریتیش کلمبیا سفر کردند


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *