اخباراخبار کانادا

سه ساختمان ساز انتاریویی متهم به تقلب و صرف 9 میلیون دلار سرمایه مردم برای مصارف شخصی

برمپتون/انتاریو- گلوب اند میل: گروهی از سرمایه گذاران از جامعه سیک های ساکن GTA، حدود 9 میلیون دلار از سرمایه شان را که قرار بود در پروژه خانه سازی به کار گرفته شود، از دست داده اند. آنها پیمانکاران را به استفاده شخصی از پول آنها، از جمله خرید اتومبیل لامبورگینی مدل 2019 متهم کرده اند. 

شرکت سرمایه گذاری املاک و مستغلات Thrive Capital Management Ltd. که برای اجرای پروژه ساختمانی در حومه برمپتون، سرمایه گذار جذب کرده بود، حکم دادگاه برای توقیف اموال 3 مرد را که برای ساخت 37 خانه در برمپتون و 45 خانه در ریچموندهیل با Thrive وارد شراکت شدند را دریافت کرده است. 

این سه نفر، مایکل هایمن از بازیکنان سابق تیم فوتبال Toronto Argonauts و Winnipeg Blue Bombers؛ جوزپه آناستازیو (عرضه کننده کانترتاپ گرانیت و کاشی) و دیوید بوئن بیزنسمن ساکن Owen Sound  انتاریو می باشند. 

قاضی مارکوس کوهنان از دادگاه عالی انتاریو، این سه نفر را در نقض حکم دادگاه، عدم افشای میزان واقعی دارایی و عدم ارائه مدارک حسابرسی 9 میلیون دلار دریافت شده از Thrive مجرم دانسته است. به تشخیص قاضی، سرمایه دریافت شده از Thrive در جهت خرید زمین در برمپتون و ریچموندهیل صرف نشد، اما برای مصارف شخصی هایمن، آناستازیو و بوئن مورد استفاده قرار گرفت. 171 هزار دلار از این مبلغ به عنوان پیش پرداخت خرید لامبورگینی مدل 2019 به همراه 200 هزار دلار دیگر از حساب برداشت شد. 

وکلای هایمن و آناستازیو به دلیل در جریان بودن پرونده حقوقی، از اظهار نظر خودداری کرده اند. 

 

 

در کنار شکایت Thrive از سه متهم پرونده، بیش از 100 سرمایه گذار نیز شکایتی را بر علیه Thrive و یک ساختمان ساز دیگر به نام مونیندر خودال به جریان انداخته اند. سرمایه گذران می گویند که سرمایه شان را نه تنها در پروژه برمپتون و ریچموندهیل، بلکه در سایر پروژه های ساختمانی از دست داده اند. 

کوین شرکین، وکیل سرمایه گذاران شاکی، میزان خسارت موکلینش در پروژه های ساختمانی را حدود 43 میلیون دلار اعلام کرده است. 

Thrive در سال 2019 مشارکتش با سه متهم پرونده را برای خرید زمین در برمپتون و ریچموندهیل آغاز کرد. طبق توافق فیمابین، قرار بود در ازای سرمایه گذاری 9 میلیون دلاری Thrive، این شرکت 50 درصد از سهام شرکت های تحت مالکیت این سه فرد را دریافت کند. اما معامله خرید زمین در ریچموندهیل بر هم خورد و 2 میلیون دلار ودیعه از دست رفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید