اخباراخبار کانادا

سلب عنوان خیریه از بنیاد تورنتویی به دلیل ارتباط با شبه نظامیان پ ک ک

تورنتو- اداره مالیات کانادا (CRA)، در یک تجدید نظر و اقدام اساسی، به دلیل حمایت یک سازمان خیریه و امدادرسانی فعال در سوریه از شبه نظامیان کرد، دیگر این نهاد را به عنوان خیریه نمی شناسد.
بنیاد فرهنگی آناتولیا (The Anatolia Cultural Foundation)، که کمک های پزشکی و انساندوستانه را به غیرنظامیان سوری ارسال می کند، آخرین سازمان خیریه است که بازرسان اداره مالیات آن را به گروه های تروریستی در خارج از کشور وابسته می دانند.
در اسنادی که در اختیار Global News قرار گرفته است، بازرسان اداره مالیات ادعا می کنند که این سازمان خیریه بر روی ترویج و تبلیغ ایدئولوژی سیاسی حزب کارگران کردستان (PKK) متمرکز بود.

در گزارش CRA آمده است: PKK سازمانی است که در لیست گروه های تروریستی در کانادا ثبت شده است. به همین دلیل این نگرانی وجود دارد که منابع سازمان در جهت پشتیبانی از تلاش های سیاسی PKK یا شاخه نظامی آن مورد استفاده قرار گرفته باشد.
به گفته اداره مالیات، سازمان خیریه 160 هزار دلار یا 40 درصد درآمد خود را برای حامیان و گروه ها و اشخاص مرتبط با PKK ارسال کرده است. دو تن از مسوولین سازمان فرهنگی نیز از حامیان علنی PKK و گروه های مرتبط با آن می باشند. بنیاد فرهنگی آناتولیا، همچنین بودجه Rojava Media Project که در جهت ثبت انقلاب در Rojava (نام کردی مناطق شمال شرق سوریه) فعالیت می کند را تامین کرده است.
ایلهان اولوتاس، دبیر بنیاد فرهنگی آناتولیا، اتهامات را رد کرده و درخواست تجدید نظر خواهد داد. این بنیاد مستقر در تورنتو از سال 2011 به عنوان موسسه خیریه به ثبت رسید. ممیزی اداره مالیات سال های 2011 تا 2014 را در برگرفت. پروژه های در دست اجرا توسط این بنیاد در سوریه، در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد قرار دارد. یکی از پروژه ها ساخت بیمارستانی در کوبانی می باشد که در سال 2015 از کنترل داعش آزاد شد. یکی دیگر از پروژه ها، ارسال کمک های انساندوستانه به منطقه Afrin سوریه بود. به گزارش اداره مالیات، این بنیاد طی 6 سالی که اظهارنامه مالیات را ارائه کرد، تنها 572 هزار دلار درآمد را اظهار نمود.
CRA این بنیاد را متهم می کند که همه منابع مالی خود را برای اهداف انساندوستانه اختصاص نداده است؛ بابت کمک های مالی اهدایی رسید معتبر ارائه ننموده؛ درآمد خود را به درستی اظهار نکرده و منابع خود را در اختیار نهادهای فاقد صلاحیت قرار داده است.

طبق گزارش منتشر شده در وب سایت وزارت امنیت عمومی کانادا، فعالیت های PKK شامل حمله به ارتش ترکیه، دیپلمات ها و تجار ترک در داخل کشور و همچنین در شهرهای واقع در اروپای غربی، بمبگذاری و آدم ربایی گردشگران در ترکیه برای مختل کردن صنعت توریسم ترکیه می باشد. در بمبگذاری PKK در قرارگاه پلیس در دیاربکر – ترکیه که 11 آوریل 2017 صورت گرفت، 3 نفر، از جمله یک مامور پلیس کشته شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0