فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

سلبریتی هایی که از بی خوابی رنج می برند

سلبریتی ها بیش از آنچه فکر کنید به مردم عادی شباهت دارند. آنها هم مثل همه ما از مشکلات سلامتی رنج می برند و برای به دست آوردن آن هر کاری از دست شان بر بیاید انجام می دهند. اما خواب یکی از آن مسایلی است که هم از نظر سلامتی و هم از جهت زیبایی اهمیت ویژه ای برای سلبریتی ها دارد. با این وجود بعضی از آنها، با همه خستگی، موفق به خاموش کردن مغز و فرو رفتن به یک خواب عمیق و دلچسب نمی شوند. اما کدام سلبریتی ها از مشکل بی خوابی شدید رنج می برند؟

بیانسه: هرچند خیلی ها بیانسه را ملکه موسیقی پاپ می دانند اما بیانسه بودن اصلا کار آسانی نیست. او تقریبا نیمی از عمرش را در تورهای جهانی و در سفر برای اجراهای مختلف گذرانده است. بیانسه پیوسته یا در حال خواندن است، یا ساختن آهنگ و یا اجرا، و همه این ها را به مشغله نگهداری از سه فرزند اضافه کنید. هرچند به نظر می رسد بعد از چنین روزهای پرمشغله ای باید از خستگی بیهوش شد، اما در مورد بیانسه برعکس است و او شب ها نمی تواند به خواب برود.

هیت لجر: مرگ ناگهانی این هنرپیشه محبوب در 28 سالگی شوک بزرگی به دوستداران سینما وارد کرد. متاسفانه لجر که قوی ترین داروها هم در بازگرداندن خواب به او بی فایده بود، مجبور به مصرف ماری جوانا شده بود که در تداخل با سایر موادی که تحت نظر پزشک مصرف می کرد منجر به اوردوز ناخواسته و مرگ او در اوج جوانی و موفقیت شد.

مرلین مونرو: درست مانند لجر، او هم بر اثر اوردوزی که داروهای مصرفی برای درمان بی خوابی در آن بی تاثیر نبود، جان خود را در 36 سالگی از دست داد. مرلین مونرو پیوسته با فشار و استرس ناشی از زیبا و خوش اندام ماندن دست و پنجه نرم می کرد و این فشارها خواب و آرامش را از او ربوده بود.

سایمون کاول: شاید مشکل بی خوابی برای فردی به موفقیت و پرمشغلگی سایمون عجیب به نظر برسد، اما بی خوابی او به اندازه ای شدید است که اخیرا برای رهایی از آن به هیپنوتیزم روی آورده است.

مدونا: مدونا می گوید از سنین جوانی و پس از مرگ مادرش با مشکل بی خوابی مواجه شد. او همه وقتش را برای بچه ها و کارش می گذارد و می گوید داشتن 6 ساعت خواب پشت سر هم برایش بهترین اتفاق ممکن است.

جورج کلونی: جورج کلونی در کنار مشکلات سلامتی زیادی که دارد، درگیر بی خوابی نیز هست. او می گوید مغزش قابلیت خاموش شدن ندارد و مدام افکار مختلف در آن می چرخد. کلونی، به گفته خودش، هرگز تجربه خواب پیوسته در شب را نداشته و هر شب چندین بار از خواب بیدار می شود. دارو و درمان های مختلف هم تا کنون کمکی به بهبودی او نکرده است.

مایکل جکسون: مایکل جکسون یکی دیگر از سلبریتی هایی است که بر اثر اوردوز داروهای آرام بخش برای کمک به بهبود خواب، جان خود را از دست داد. او در ابتدا به توصیه پزشکان مصرف ویتامین را آغاز کرد اما وقتی تاثیری در بهبود خواب خود ندید به درخواست خود، از داروی قوی پروپوفول که نوعی داروی بیهوشی است و مصرف نادرست آن می تواند منجر به مرگ شود، استفاده کرد که متاسفانه به جای خواب کردنش، جانش را گرفت


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست