صفحه اصلی / اخبار / سفر صد و هشتاد و سه روزه مرد کانادایی با کایاک از نروژ به یونان برای اشاعه صلح و دوستی

سفر صد و هشتاد و سه روزه مرد کانادایی با کایاک از نروژ به یونان برای اشاعه صلح و دوستی

Leeza

کانادا- یک مرد 60 ساله کانادایی به نام مارک فورمن، اهل ونکوور که هم اکنون در نروژ زندگی می کند، 183 روز بر روی کایاک پارو زد و با عبور از سواحل، رودخانه ها و کانال های آبی 15 کشور اروپایی، سفر دریایی 5 هزار و 400 کیلومتری اش را از نروژ به یونان انجام داد. وی سه شنبه 21 نوامبر سفر انفرادی اش از اسلو (نروژ) به پیرائوس (یونان) را به پایان برد. سفر دریایی فورمن از آوریل سال جاری آغاز شد.

وی که با هدف اشاعه صلح و دوستی این سفر دشوار را انجام داد، در گفتگو با خبرنگاران اعتراف کرد که بارها نزدیک بود از ادامه سفر منصرف بشود. زیرا نمی دانست که چه وقایع و اتفاقاتی انتظارش را می کشد. پدر 3 فرزند بزرگسال که در پایان سفر 15 کیلوگرم وزن کم کرده است، از مخاطرات و دشواری های سفر دریایی، مبارزه اش با باد و توفان و امواج خروشان صحبت کرد. او در طول سفر، یک بار به دلیل واژگون شدن کایاک، دچار سرمازدگی شدید شده و پس از نجات یافتن توسط گارد ساحلی سوئد، به بیمارستان منتقل شد. او هر روز پس از ساعت ها پارو زدن به خشکی می آمد و در چادری که در ساحل برای خود برپا می کرد، می خوابید. اما، گاهی نیز ساکنان محل او را در خانه و یا قایق شان میهمان می کردند.

فورمن در طول سفر از دانمارک، آلمان، فرانسه، ایتالیا، آلبانی، کرواسی، بلژیک و هلند عبور کرد. او به دلیل تلاش های دولت یونان برای کمک به ده ها هزار پناهجو، آن کشور را به عنوان مقصد نهایی انتخاب کرد.

فورمن همسرش را 6 سال قبل به دلیل ابتلا به سرطان از دست داد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *