صفحه اصلی / اخبار / سرما و یخبندان گسترده در اکثر مناطق کانادا

سرما و یخبندان گسترده در اکثر مناطق کانادا

ASAP Computer

به نقل از CBC: بخش هایی از استان های Maritime  ، غرب کانادا و کبک با یخبندان گسترده روبرو شده و برای انتاریو نیز آب و هوای طوفانی پیش بینی شده است.

شرایط آب و هوای زمستانی، بارش برف سنگین و وزش باد شدید، سبب مسدود شدن برخی از جاده ها و بزرگراه ها و خطرناک بودن رانندگی در این گذرگاه ها و قطع برق شده است. خبر بد اینکه شرایط طوفانی ادامه خواهد داشت.

انتاریو و بخش هایی از بریتیش کلمبیا، طی 24 ساعت آینده شاهد وقوع طوفان زمستانی خواهند بود. سازمان هواشناسی کانادا امروز (16 دسامبر) برای نیوبرانزویک در شرق کانادا، ضمن پیش بینی بوران برف و وزش باد (با سرعت 90 کیلومتر در ساعت) ، هشدار هوای فوق العاده سرد،  صادر کرد.

برای استان کبک، بخصوص کبک سیتی نیز هشدار هوای فوق العاده سرد صادر شده و وزش باد شدید (با سرعت 40 کیلومتر در ساعت) پیش بینی شده است. دمای هوا در گرم ترین ساعت روز -21  درجه سانتیگراد پیش بینی شده که با توجه به وزش باد، -38  درجه سانتیگراد احساس می شود. طی امروز دمای هوا در مونترال -16  درجه سانتیگراد خواهد بود که با توجه به وزش باد، -33   درجه سانتیگراد احساس خواهد شد.

ساکنان تورنتو، پس از پشت سر گذاشتن روز و شب برفی، بار دیگر در ساعات آخر شب جمعه با بارش سنگین برف روبرو خواهند شد. بارش برف در روز شنبه به باران تبدیل خواهد شد. برای تورنتو، بارش 10 سانتیمتر برف طی جمعه شب و شنبه پیش بینی شده است. در برخی از مناطق تورنتو، میزان بارش بیش از 10 سانتیمتر خواهد بود.

برای ونکوور و اکثر مناطق بریتیش کلمبیا نیز آب و هوای طوفانی  و بارش 5 تا 25 سانتیمتر برف طی شنبه و یکشنبه پیش بینی شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *