اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

سختگیرانه بودن شرایط دریافت ویزا عامل غیبت دانشجویان خارجی از دانشگاه های کانادا

اتاوا- در حالی که تعداد زیادی از دانشجویان خارجی مایل به ادامه تحصیل در کانادا می باشند، پیچیده و سخت بودن مراحل دریافت ویزای دانشجویی، مانع آمدن آنها به کانادا می باشد. اکثر دانشجویانی که طی سال های اخیر برای تحصیل به کانادا وارد شده اند، از چین و هند می باشند. اما فضلی صدیق، از استادان دانشکده بیزنس دانشگاه نیوبرانزویک می گوید که مراحل دریافت ویزا به یک دردسر جدی برای پاکستانی ها و نیجریه ای ها تبدیل شده است. صدیق می گوید: کنترل های امنیتی آنقدر سختگیرانه است که کمتر کسی در آن قبول می شود. به گفته صدیق هرچند اوضاع برای متقاضیان نیجریه ای اندکی بهبود یافته است، اما دانشجویان پاکستانی همچنان با بیشترین جواب رد مواجه می شوند.

معضل کمبود دانشجوی خارجی بخصوص در دانشگاه های واقع در استان های آتلانتیک کانادا شدیدتر است.

از یک سو کانادا مایل به جذب دانشجویان خارجی بیشتر می باشد تا ضمن ایجاد تنوع قومی بیشتر در کلاس های درس، با دریافت شهریه های سنگین، بودجه مورد نیاز دانشگاه ها را تامین کند. اما از سوی دیگر دانشجویان خارجی، بخصوص پاکستانی ها از سختگیرانه بودن مقررات دریافت ویزای دانشجویی گله دارند.

این در حالیست که احمد حسین، وزیر مهاجرت و شهروندی می گوید که علیرغم ادعاها، تعداد ویزاهای دانشجویی صادر شده برای متقاضیان پاکستانی در دوران زمامداری لیبرال ها افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان