صفحه اصلی / اخبار / ستایش وزیر محیط زیست دولت ترودو از سوریه، جنجال ساز شد!

ستایش وزیر محیط زیست دولت ترودو از سوریه، جنجال ساز شد!

banner-niazmandiha2

اتاوا- کاترین مک کینا، وزیر محیط زیست کانادا، از توییتی که در مورد تصمیم سوریه برای پیوستن به توافقنامه پاریس منتشر کرد، پشیمان است و به اشتباه خود اعتراف کرد. او سه شنبه، با انتشار پیامی در توییتر نوشت: کانادا به نیکاراگوئه و سوریه برای ملحق شدن به توافقنامه پاریس درود می فرستد!

نیکاراگوئه و سوریه دو کشوری هستند که با پیوستن به توافقنامه زیست محیطی پاریس موافقت کرده اند، تا آمریکا تنها کشور عضو سازمان ملل باشد که از امضای توافقنامه امتناع کرده است.

به محض منتشر شدن توییت یکی از وزرای ترودو، سیل پیام های انتقادی از طرف شخصیت های سیاسی، از جمله لیزا ری نماینده مجلس فدرال از حزب محافظه کار، به سوی دولت روانه شد. بسیاری از معترضان با اشاره به استفاده گسترده رژیم بشار اسد از سلاح های شیمیایی، تشویق و تحسین رژیم از سوی مک کینا را نامناسب اعلام کردند.

جیسون کنی، رهبر حزب محافظه کار متحد آلبرتا نیز نوشت دولت لیبرال بی توجه به اقدامات وحشیانه اسد، از جمله کشتار کودکان با سلاح شیمیایی، پیوستن رژیم سوریه به توافقنامه پاریس را ستوده است.

به دنبال انتقادات گسترده از مک کینا و دولت فدرال، او ضمن حذف پیام قبلی از توییتر، در پیامی جدید نوشت: واضح است که اشتباهی رخ داده است. ما همواره بر لزوم توقف حملات رژیم اسد بر علیه مردم خود، تاکید کرده ایم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *