Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / ستایش شهره آغداشلو و کاس انور از سریال تلویزیونی The Expanse

ستایش شهره آغداشلو و کاس انور از سریال تلویزیونی The Expanse

دوستداران این شوی تلویزیونی دلایل زیادی برای تلاش جهت نجات سریال علمی-تخیلی The Expanse دارند. از فیلمنامه هوشمندانه آن گرفته تا دیالوگ های تاثیرگذار…، اما شهره آغداشلو و کاس انور یک دلیل مهم دیگر را نیز برای آن ذکر می کنند: تنوع کاراکترها!

این بازیگران، یکی متولد ایران و ساکن آمریکا و دیگری متولد کانادا از والدین ایرانی، قبل از انتشار خبر کنسل شدن سریالی که در تورنتو فیلمبرداری می شود، مصاحبه هایی را با نشریه Star انجام دادند و از آن و فرصتی که برای بازیگرانی با سوابق قومی مختلف ایجاد کرده، حمایت کردند.

شهره آغداشلو، بازیگر نامزد اسکار که نقش کریسجن آواسارالا (مقام ارشد هندی تبار سازمان ملل) را بازی می کند، گفت: وقتی این نقش به من پیشنهاد شد، نمی توانستم آن را باور کنم. برای زنی با سابقه قومی من؛ زنی از خاورمیانه با رنگ پوست و لهجه ام، بازی در یک سریال تلویزیونی آمریکایی باورنکردنی بود. امیدوارم روزی برسد که به اندازه کریسجن قوی، خردمند و شجاع باشم.

کاس انور که در رجاینا به دنیا آمده و در مونترال بزرگ شده است نیز از ایفای نقش آلکس کمال (خلبان جنگنده پاکستانی تبار متولد سیاره مریخ) استقبال کرده و می گوید: ایفای نقش کاراکتری که با سابقه   قومی ام همخوانی داشت برایم جذاب بود. آن هم در حالی که درباره سابقه قومی اصلا در شو صحبت نمی شود. یکی از دلایل افتخار من به The Expanse، تنوع قومی بازیگرانش است.

The Expanse، بر اساس کتاب های جیمز اس. آ. کوری ساخته شده است. ماجراهای سریال 200 سال بعد و در آینده رخ می دهد. یعنی هنگامی که انسان در مریخ ساکن شده است. انور می گوید: این آینده ای است که در آن رنگ پوست مهم نیست. هرچند جامعه هنوز آرمانی نیست و تضادها و اختلافات وجود دارد. اما این اختلافات به اینکه در زمین بزرگ شده ایم یا در مریخ، محدود می شود.

در فصل سوم این سریال که پخش آن از شبکه Space آغاز شده، مارس و مریخ با یکدیگر در حال جنگ هستند.

این سریال دوستداران پر و پا قرص و متعصب زیادی دارد. از جمله جورج آر.آر. مارتین (نویسنده Game of Thrones)، پاتون آزوالت (کمدین) و ویل ویتون (بازیگر فیلم Star Trek:The Next Generation). این سریال جایزه Hugo Award را دریافت کرده و از سوی کارشناسان California Institute of Technology تحسین شده است. اما همه این ها، باعث افزایش شمار بینندگان سریال و بالطبع ادامه پخش آن نشده است.

بد نیست بدانید که طوماری که در change.org تنظیم شده است، خواهان خرید حق تولید و پخش این سریال از سوی Netflix  یا Amazon می باشد. تا به امروز، 130 هزار نفر طومار را امضاء کرده اند. شرکت تولیدکننده سریال، یعنی Alcon Television Group برای یافتن خانه ای جدید برای آن تلاش می کند.

 

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *