صفحه اصلی / مقالات / سالگرد تولد ایران جوان، فرزند جوان، برومند و سرفراز جامعه ایرانی

سالگرد تولد ایران جوان، فرزند جوان، برومند و سرفراز جامعه ایرانی

سالگرد تولدی دیگر

ایران جوان با آغاز دسامبر، بیست و سه سال زندگی توأم با افتخار و سرفرازی خود را پشت سر گذاشت، و به لطف پشتیبانی های بی دریغ جامعه ایرانی- خوانندگان باریک بین، آگهی دهندگان نکته دان و موقعیت سنج، و دست اندرکاران کوشا و بی ادعای خود-، وارد بیست و چهارمین سال زندگی اش شد. یعنی همان ماهی که شامل جشن ها و آیین های زیبای سالگرد تولد عیسی مسیح (کریسمس) و سال نوی میلادی است، که سبب نزدیک تر شدن دل ها می گردند.

خانواده ایران جوان در خلال بیست و سه سال گذشته با تمام توانش در راستای رسالت حرفه ای که برای خود قائل بوده، پافشرده و موفق شده است. کمااینکه همواره کوشیده حتی در سخت ترین شرایط موجود باری بر مشکلاتی که خواهی نخواهی در زندگی تک تک ما وجود دارند، نیفزاید. در مقابل تا آنجا که در توان دارد با آگاهی رسانی کاملا حرفه ای و بی طرفانه، هموطنان عزیر را در جریان کلیه مسایل مهم قرار دهد. در عین حال در اظهارنظرهایش دغدغه ها و دیدگاه هایی هم دارد، که آنها را صادقانه مطرح می کند. قول ما این است که این دغدغه ها و دیدگاه ها برای ما اولویت دارند، و برای ادامه کار به شکلی مطلوب تر از آنها بهره برده، و می بریم.

چرا همه ایران جوان را می خوانند؟

به همین سبب هموطنان نیز به درستی دریافته اند، که ایران جوان تمام تلاشش را می کند که آیینه تمام نمای جامعه خود باشد. لذا بدون بزرگنمایی می توان گفت، اکثریت نزدیک به تمامی افراد جامعه ایرانی خواننده آن هستند. البته طبیعی است، که خوانندگان گرامی ایران جوان هر یک به دلیل خاص خود نشریه شان را مطالعه می کنند. از دیدگاه ما برخی از این دلایل پرشمار به قرار زیرند:  

* امانتداری حرفه ای

ایران جوانی ها امانتداری حرفه ای را وظیفه نخست خود می دانند. به همین سبب و به گواه تقریبا  1200 شماره که به صورت سند مکتوب در دسترس همگان هستند، در همه حال بی طرفی خود را حفظ کرده اند. روشی که به اعتماد مخاطبان منجر شده، که اینک ارزشمندترین داشته آنها به شمار می رود.

* حفظ کیفیت و کمّیت مطلوب

حفظ کیفیت و کمّیت شایسته و بایسته مطالب دیگر وظیفه ای است، که ایران جوانی ها برای خود قائلند. کمااینکه با تلاش حرفه ای خویش سبب شده اند، شمار زیاد مقالات و مطالب سبب کاهش کمّیت آنها نگردد. روشی که از این پس نیز، تغییر نخواهد کرد.

* تنوع مطالب، نوشتارهای ارزشمند و سودمند

از آنجاکه مخاطبان ایران جوان از اقشار، دیدگاه ها، جنسیت ها، سن و سال ها و… گوناگون هستند، و برای دست اندرکاران نشریه از اهمیتی والا و یکسان برخوردارند، مطالب ایران جوان نیز مانند خوانندگانش متنوعند.

در عین حال نشریه با توجه به اینکه بیشترین مخاطبانش در تورنتو و کانادا زندگی می کنند، تقریبا به طور ثابت صفحاتی را به آخرین تغییرات و تحولات کشور اختصاص می دهد. مثلا می کوشد خوانندگان خود را در جریان آخرین تغییرات در قوانین، نحوه زندگی، تغییر وضعیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، هنری و…، وضع و به اجرا درآمدن قانون های جدید، و قوانین موجود که آگاهی از آنها برای ساکنان این کشور ضرورت دارد، قرار دهد.

از دیگر سو آخرین اطلاعات در مورد آخرین فیلم ها و آلبوم های روز خوانندگان نیز، به طور مرتب در ایران جوان منتشر می شوند. کمااینکه همه هفته یکی از فیلم هایی را به طور کامل معرفی می کند، که بر پرده سینماها در حال اکران هستند. داستان های کوتاه و دنباله دار نیز، برای خوانندگان خاص خود منتشر می شوند. این روند تنها بیانگر دیدگاه های دست اندرکاران ایران جوان نیست. چراکه آنها در عین پایبندی به اینکه باید بهترین راه ممکن را که خود نیز به آن اعتقاد دارند در پیش بگیرند، بسیاری از مطالب نشریه را هم بر اساس سلیقه خوانندگان خویش تهیه و منتشر می کنند. چراکه اعتقاد دارند رابطه یک رسانه با مخاطبینش جاده ای یک طرفه نیست، که توقع داشته باشند که هر چه را خود می خواهند و درست می دانند به خوانندگان فهیم خویش عرضه کنند، و متوقع باشند که طیف گسترده این مخاطبین نیز کاملا با آنها همدلی نمایند.

* توجه ویژه به تازه واردان

از آنجا که آغوش کشور زیبای کانادا همچنان به روی تازه واردان باز است، همه ساله گروهی از هموطنان عزیز ما نیز وارد کشور منتخب خود می شوند. برای این هموطنان گرامی هم مانند بقیه تازه واردان، این ورود گامی بلند و هیجان انگیز، و درعین حال توأم با چالش های بزرگ اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… است. همچنین برای ایشان نیز، برداشتن برخی گام ها ضرورت دارند. گام هایی که در صورت برنداشتن آنها، روند مربوطه آنگونه که باید و شاید درست پیش نمی رود. به همین سبب ایران جوان در هر شماره ستونی را به اینگونه گام ها اختصاص می دهد. از جمله می توان به نوشتارهای مسلسل درباره مسایل مهمی مانند از چند و چون ثبت نام فرزندان در مدارس و دانشگاه ها گرفته، تا چگونگی باز کردن حساب در بانک ها، گرفتن وام برای راه اندازی کسب و کار یا خرید خانه، چگونگی یافتن بهترین و مناسب ترین محل برای کسب و کار، چگونگی افزایش توانایی های زبانی، کاری و تحصیلی با استفاده از خدمات رایگان دولت ها در سطوح گوناگون، پیامدهای منفی اشتغال غیرقانونی، آداب کاریابی در کانادا، ارزشیابی مدارک تحصیلی پیشین که راهی مناسب برای موفقیت در کاناداست، قوانین در پیوند با مالک و مستأجر، چگونگی بهترین همزیستی مسالمت آمیز با بقیه کانادایی های با پیشینه های گوناگون، اهمیت مسایل مالیاتی، توصیه هایی در مورد قراردادهای کاری در کانادا، چگونگی اجتناب از کلاهبرداری های کارت های اعتباری و حساب های بانکی، فعالیت های فوق برنامه مدارس، چگونگی یافتن بهترین آموزگار خصوصی، آشنایی با روند تحصیلات عالی در کانادا، و… اشاره کرد.

* تولید به جای بازانتشار ثمره زحمات دیگران

بیش از 95 درصد مطالب نشریه شما تولید همکاران و یا ترجمه دست اول از منابع کاملا معتبر هستند، و نه بازانتشار نوشتارهایی که دیگران زحمتش را کشیده اند. به همین سبب مخاطبان ایران جوان فراوانند. زیرا کاملا آگاهی دارند که می توانند در آن نوشتارهای دست اولی را بخوانند، که پیشتر در هیچ رسانه ای منتشر نشده اند.

تکرار مکرر یک نکته لازم

همچون همیشه تکرار می کنیم که ایران جوان به “دیکته نانوشته غلط ندارد”، پایبند است. به همین سبب از مخاطبین فهیم خویش دوستانه توقع دارد، که همچنان با راهنمایی هایشان نشریه خود را در راهی که در پیش گرفته، کمک کنند.

قدردانی ویژه

باز هم مانند همیشه شایان ذکر است که ایران جوان به عنوان رسانه ای کاملا مستقل و کاملا بی طرف، تنها به خوانندگان، آگهی دهندگان و کادر همکاران خود، اتکاء دارد. بنابراین ادامه حیاتش بدون این ارکان اصلی امکان پذیر نبوده، و نخواهند بود. چراکه زحماتی که برای تهیه و ارائه مطالب کشیده می شوند، بدون داشتن خوانندگانی چون شما بی مورد خواهند بود. آگهی دهندگان گرامی نیز سبب می شوند، این رسانه مستقل بتواند به موجودیت خود ادامه دهد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *