اخباراخبار کانادا

سالانه میلیاردها دلار در بازار املاک کانادا پولشویی می شود

تورنتو- طبق گزارش انستیتوی C.D. Howe، بازار املاک و مستغلات کانادا توسط باندهای بین المللی پولشویی مورد سوءاستفاده قرار گرفته و می گیرد. دنیس مونیه، نویسنده گزارش و معاون سابق آژانس مبارزه با پولشویی کانادا، مبلغ پولشویی شده را سالانه بین 5 میلیارد تا 100 میلیارد دلار تخمین می زند. این مبالغ، درآمد حاصل از جرائمی مانند قاچاق مواد مخدر، فرار از پرداخت مالیات (اجتناب مالیاتی) و رشوه می باشد.  

این شیوه به بازار املاک و مستغلات و کسب و کارهای کانادا نیز راه پیدا کرده است. زیرا بر اساس قوانین کانادا صاحبان شرکت ها و حساب های امانی ملزم به افشای هویت شان نیستند. مونیه یادآور می شود که کشورهای اروپایی نام صاحبان دارایی ها را علنی و آشکار می کنند، اما کانادا از قوانین منسوخ شده و قدیمی تبعیت می کند. مونیه می گوید: <کانادایی ها برای باز کردن حساب بانکی یا عضویت در کتابخانه و اسناد رسمی مانند گذرنامه و گواهینامه باید کارت شناسایی عکس دار ارائه کنند، اما این شرط برای صاحبان شرکت ها و حساب های امانی در نظر گرفته نشده است.

مونیه همچنین دولت انتاریو و شهرداری تورنتو را به کوتاهی در شناسایی و معرفی صاحبان شرکت ها و حساب های امانی مرتبط با بازار املاک، متهم کرده و می گوید که عواقب پولشویی و فرار از پرداخت مالیات، گریبان مالیات دهندگان معمولی را می گیرد.  

در گزارش مونیه، توصیه هایی برای رفع مشکل ارائه شده است. از جمله اصلاح و تغییر سیستم ثبت شرکت ها و وادار کردن شرکت ها، از جمله بروکریج ها به افشای اطلاعات کامل در مورد  <مالک واقعی> و نه <مالک اسمی>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان