علم و دانش

سازمان جهانی بهداشت: نبود نوازش و آغوش برای نوزاد خطرناک تر از کرونا است

 

 

سازمان WHO می ‌گوید، خطر مرگ نوزادانی که در آغوش کشیده نمی ‌شوند 65 بار بیشتر از خطر ابتلای آنها به ویروس کروناست. این سازمان نسبت به اعمال مقررات سختگیرانه برای نوزادان هشدار می ‌دهد.

با در آغوش کشیدن‌ های خودخواسته، حسی گرم وجودمان را فرا می ‌گیرد، احساس می ‌کنیم منبسط شده‌ ایم و مرزهای تعریف شده با حضور بدن‌ هایمان، به یکباره از بین رفته ‌اند. یک آغوش خودخواسته مطلوب می ‌تواند حس محبت، اعتماد و امنیت را به انسان القا کند.

دست دادن، در آغوش کشیدن، نوازش کردن، این‌ ها تماس ‌هایی ضروری برای انسان به شمار می ‌آیند. تماس‌ هایی که به دلیل محدودیت‌ های وضع شده برای مقابله با کرونا باید از آنها صرف ‌نظر کرد. اهمیت این ‌گونه تماس ‌های ساده حالا با حذف آنها از زندگی روزمره برای ما پررنگ ‌تر شده است.

یکی از گروه‌ هایی که این محدودیت ‌های تماسی در مورد آنها هم اعمال می ‌شود، نوزادانی هستند که در بیمارستان‌ ها و زایشگاه‌ ها تازه چشم به جهان گشوده‌ اند.

 

 

در حالی که تماس بدنی برای نوزادان بسیار مهم است، در آغوش کشیدن و نوازش کردن آنها توسط مادر و پدر به دلیل ترس از ابتلا به کرونا در بسیاری از کشورها مانند گذشته نیست.

سازمان بهداشت جهانی هشدار می ‌دهد و می‌ گوید سود آغوش و نوازش در رشد کودک از نظر پزشکی بسیار بالاتر از خطر ابتلا به کروناست. نتایج یک مطالعه که به سرپرستی این سازمان انجام شده نشانگر این مساله است که خطر مرگ نوزادانی که با وزن کم به دنیا می ‌آیند در نبود تماس بدنی 65 بار بیشتر از خطر مبتلا شدن نوزاد به عفونت مرگبار کروناست.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست