اخباراخبار کانادا

ساخت وسیله کمک تنفسی برای مبتلایان کووید توسط پزشک کانادایی 

هالیفکس- هنگامی که پاندمی در مارچ 2020 از راه رسید، نقش حیاتی دستگاه های تنفسی برای بیماران کووید-19 بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) برای دکتر استیو بید برجسته تر شد. او حالا به دلیل ابداع وسیله ای که می تواند تنفس را برای این بیماران آسان تر کند، مورد تحسین و تشویق همکارانش قرار گرفته است. 

بید قصد ساخت وسیله ای را داشت که ضمن کمک به تنفس بیماران، خطرات ایمنی برای بیمار و پرستاران در هنگام جابجایی را کاهش بدهد. اینگونه بود که طرح Pronator Plus به ذهنش خطور کرد. 

بید به خبرنگار گلوبال نیوز – هالیفکس گفت: Pronator Plus پوششی است که بیمار را در وضعیت امن داخل پیله قرار می دهد، تا حرکت دادن بیمار را بدون هیچ گونه خطر جدا شدن کابل ها برای بیمار امکان پذیر کند. 

او می گوید مزیت Pronator Plus این است که به بالابر بیمار که در بیمارستان ها موجود است، متصل می شود. 

او انتظار دارد که وزارت بهداشت و درمان کانادا، درخواست او برای دریافت لایسنس تولید تجهیزات پزشکی را بپذیرد. به گفته دکتر بید، درخواست مشابه برای استفاده از این تجهیزات در بیمارستان های آمریکا به مقامات آمریکایی ارائه شده است. 

بید نمونه این وسیله را برای همکاران خود در سراسر کانادا و همچنین نووا اسکوشیا ارسال کرده است.

یکی دیگر از عوامل محرک در ارائه این طرح نوآورانه، این بود که خطر آسیب دیدگی پرستاران در هنگام حرکت دادن بیمار را کاهش بدهد.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست