علم و دانش

ساخت واکسن بالقوه کروناویروس قابل استنشاق، توسط دانشمندان اهل کریمه

 

 

دانشمندان در کریمه واکسنی را ساخته اند که از طریق بینی استنشاق می شود. آنان امیدوارند که این واکسن جایگزین فرمول های تزریقی بشود. 

ویروس شناسان دانشگاه کریمه ادعا می کنند که یک واکسن Covid-19 جایگزین با استفاده از DNA ساخته اند. اگر آنها بتوانند بودجه مورد نیاز را تامین کنند، می توانند آزمایشات بالینی واکسن را آغاز نمایند. 

ولادیمیر اوبرموک، رئیس آزمایشگاه  DNA دانشگاه مورد اشاره، برای خبرگزاری اینترفاکس مستقر در مسکو توضیح داد که این واکسن شامل یک کد رمز ژنتیکی است که یک فعال کننده ایمنی به Covid-19 و همچنین بخش کوچکی از ویروس را حمل می کند. واکسن با ورود به بدن توسط بدن انسان شناسایی شده و شروع به تولید آنتی بادی می کند. 

واکسن تا به اینجا آزمایش بالینی نشده است و منتظر تامین بودجه لازم می باشد.

 

 

اوبرموک افزود: یکی دیگر از مزایای واکسن ما این است که به راحتی استنشاق می شود و به تزریق نیاز نیست. 

به گفته وی، ویروس کرونا بعید است با مرگ بیماران از بین برود و بنابراین جامعه باید بپذیرد که Covid-19  در درازمدت باقی خواهد ماند. اوبرموک توضيح داد: به همين دليل، به رقابت بين واكسن های مختلف برای يافتن موثرترين واكسن ها و انتخاب يک جايگزين نیاز داريم.

روسیه قبلا دو واکسن Covid-19 را به ثبت رسانده است. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اعلام کرد که این کشور Sputnik V ، اولین واکسن Covid-19 در جهان را ثبت کرده است. این واکسن در حال حاضر در سومین و آخرین مرحله از آزمایشات بالینی با شرکت 40 هزار داوطلب قرار دارد.  چهارشنبه گذشته، رئیس جمهور واکسن دوم را با نام EpiVacCorona  معرفی کرد. 

همانطور که می دانید کریمه (واقع در اکراین) در سال 2014 توسط روسیه اشغال و به خاک آن کشور الحاق شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست