اخباراخبار کانادا

ساخت واکسن، تنها راه بازگرداندن تماشاگران به ورزشگاه ها

کانادا – CBC News: همه گیری کروناویروس سبب متوقف شدن لیگ های ورزشی، از NHL و CFL گرفته تا NBA و MLS در آمریکای شمالی شده است. حتی اگر برگزاری این لیگ ها از سر گرفته شود، بسیاری از تماشاگران در صورت آماده نشدن واکسن در بازگشت به ورزشگاه ها مردد خواهند بود.

دکتر آنتونی چو، متخصص بیماری های عفونی ساکن ونکوور که از دوستداران پر و پا قرص مسابقات هاکی است، تا قبل از ساخته شدن واکسن COVID-19 قصد حضور در هیچ یک از مسابقات تیم هاکی Vancouver Canucks را ندارد. وی می گوید: فکر نمی کنم ریسک کرده و در مکانی با انبوه جمعیت حاضر بشوم.

علیرغم برچیده شدن تدریجی محدودیت ها در بسیاری از استان های کانادا، دکتر ترزا تم، مقام ارشد درمانی کانادا تاکید کرد که برگزاری گردهمایی های بزرگ به این زودی ها ممکن نخواهد بود.

فرنچایزهای ورزشی، مانند سایر کسب و کارها می بایست راه و روش جدیدی برای فعالیت بیابند. برخی از راهکارهای احتمالی عبارتند از: محدود کردن تعداد تماشاگران، رعایت فاصله فیزیکی در ورزشگاه ها، نصب حسگرها برای اندازه گیری دمای بدن مردم، نصب دیسپنسرهای مایع ضدعفونی دست و غیره.

دکتر چو می گوید: حفظ فاصله فیزیکی بهترین راهکار برای جلوگیری از انتقال ویروس است، اما رعایت آن در مکان های پرجمعیت ممکن نیست.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!