صفحه اصلی / اخبار / ساخت بزرگترین ساختمان های سازگار با محیط زیست در کانادا

ساخت بزرگترین ساختمان های سازگار با محیط زیست در کانادا

behzad-azizi

تورنتو- ساکنان یک مجتمع آپارتمانی 6 طبقه در ونکوور، ژانویه سال آینده به ساختمانی فوق العاده نقل مکان می کنند. میزان بهره وری انرژی در این ساختمان آنقدر بالا می باشد که می توانید هر اتاق خواب را با یک لامپ 100 وات گرم کنید.

The Heights واقع در شماره 388 خیابان Skeena، با 85 واحد استودیویی و یک و دو خوابه، بزرگترین ساختمان <غیرفعال> یا passive house در کانادا می باشد. اما، این مقام را برای مدت طولانی در اختیار نخواهد داشت، زیرا چندین ساختمان مشابه دیگر در حال ساخت می باشند. از جمله ساختمان مسکونی برای اسکان 750 دانشجو در کمپس دانشگاه تورنتو در اسکاربورو و دو برج چهل و چند طبقه در ونکوور. این برج ها، بلندترین ساختمان های منفعل در جهان خواهند بود.

هدف از ساخت ساختمان های منفعل که به اصطلاح <ساختمان های سبز> نیز شناخته می شوند، افزایش بهره وری انرژی و همچنین کاهش اثرات زیست محیطی آنها است. این ساختمان ها انرژی فوق العاده کمی مصرف می کنند و برای گرمایش یا سرمایش به 90 درصد انرژی کمتر نیازمند هستند. ضمن اینکه گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کنند.

بر اساس آخرین گزارش <گروه بین دولتی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی>، ساختمان ها حدود 20 درصد گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های انسانی را ایجاد می کنند.

در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور، ساختمان ها بزرگترین تولیدکننده گازهای گلخانه ای هستند. میزان گازهای گلخانه ای شهری تولید شده در این شهرها در سال 2014، به ترتیب 53 و 56 درصد بود. مسوولین هر دو شهر قصد دارند تا سال 2030، تولید گازهای گلخانه ای را به طور کامل متوقف نمایند.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *