اخباراخبار جهان

زوج آمریکایی دارای شش فرزند، هفت برادر و خواهر یتیم اکراینی را به فرزندی پذیرفتند

نیو جرسی – یک خانواده اهل نیوجرسی با پذیرفتن سرپرستی هفت برادر و خواهر یتیم از اکراین، تعداد فرزندان خود را بیش از دو برابر افزایش دادند، وید و میشل تروفی، هنگامی که از زندگی این کودکان و نوجوانان بدون سرپرست در پرورشگاهی در موکراتس – اوکراین مطلع شدند، دست به کار شده و اولنا 17، لیزا 14، سلاویک 12، آلینا 11، آنهلینا 9، سنیا 8 و ژنیا 6 ساله را در قلب و خانه خود جای دادند. آنها پدر خود را در سال 2016 و مادرشان را در سال 2018 از دست دادند. 

لازم به ذکر است که این زوج چند سال قبل برای به فرزندی پذیرفتن این کودکان و نوجوانان اقدام کردند، اما پاندمی کووید-19، فرایند انتقال آنها به آمریکا را مختل کرد. 

وید در گفتگو با خبرنگاران گفت: اگر یک کار از ما بر بیاید، آن تربیت فرزند است. معتقدم این هدیه خداوند است.

میشل نیز در تایید صحبت های همسرش گفت: مردم وقتی می شنوند که ما در عین داشتن 6 فرزند، هفت کودک و نوجوان دیگر را به فرزندی پذیرفته ایم، شگفت زده می شوند، خانه ما علیرغم شلوغ بودن، مملو از خنده و شادی است؛  این زوج با انجام کار خیر بیگانه نیستند، وید که یک صنعتگر ماهر است، مدتی به عنوان داوطلب در هاییتی خدمت کرد. او در آنجا با کودکان بی سرپرست بسیار روبرو شد  و به فکر کمک به آنها افتاد. همزمان، مطلع شد که عده ای از اعضای کلیسایشان، یعنی Lafayette Federated Church از طریق سازمان غیرانتفاعی به نام Open Hearts and Homes for Children ، حضانت کودکان بی سرپرست را به عهده می گیرند. این سازمان به زوج های آمریکایی امکان می دهد کودکان و نوجوانان یتیم را از اکراین و لاتویا برای گذراندن تابستان یا تعطیلات کریسمس به آمریکا بیاورند. این برنامه برای بسیاری از اعضای کلیسا، از جمله پدر روحانی آرون راب آنچنان الهام بخش بود که آنها را به قبول سرپرستی این کودکان تشویق کرد.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست