اخباراخبار کانادا

زن انتاریویی به اشتباه مبتلا به سرطان خون تشخیص داده شد

انتاریو- شلی بویلو، ساکن Sudbury، اکتبر 2016 به یکی از درمانگاه های شهر مراجعه کرد و از آنجا به مرکز پزشکی Health Sciences North معرفی شد تا تحت آزمایشات متعدد پزشکی قرار بگیرد. پزشکان در پایان آزمایشات ابتلای او به سرطان خون Chronic Lymphocytic Leukemia را تشخیص دادند.

شلی با دریافت جواب آزمایش با شوک بزرگی روبرو شد، اما به تشخیص پزشکان شک نکرد. بویلو می گوید: روی برگه آزمایش خون نوشته شده بود که CLL دارم. بیمارستان هم تایید کرد. برای اطمینان نزد پزشک رفتم و او هم تشخیص را تایید کرد. پزشک سوم گفت وقتی حالم وخیم تر شد، نمونه برداری مغز استخوان را انجام می دهیم. او حتی از اینکه حرف پزشکان را باور نکرده بودم، گله کرد.

شلی در نهایت به پزشکی در سادبوری معرفی شد. او نیز گفت با توجه به عدم پیشرفت بیماری، نیازی به درمان وجود ندارد ولی بایستی هر 3 ماه یک بار آزمایش خون بدهد.

شلی پس از حدود دو سال تحت نظر قرار گرفتن در سادبوری، به آلبرتا نزد خانواده اش نقل مکان کرد. او می گوید: هربار که دچار سرماخوردگی می شدم با خودم فکر می کردم که زمان شیمی درمانی فرا رسیده است و اینکه آیا از این بیماری جان به در خواهم برد یا خیر؟ سه سال، عذاب روحی و نگرانی شدید را تحمل کردم. پس از نقل مکان به آلبرتا، پزشک جدید چند آزمایش دیگر را تجویز کرد. از جمله نمونه برداری از مغز استخوان. جواب نمونه برداری این بود که شلی به سرطان خون مبتلا نیست!

بویلو می گوید: اینکه بیمار نیستم خبر بسیار خوبی است، اما مشکل اساسی در سیستم درمانی وجود دارد.  چرا باید حدود 3 سال عذاب می کشیدم؟

شلی فعلا قصد طرح شکایت از مرکز درمانی سادبوری یا هیچ کدام از پزشکان انتاریویی را ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان