فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

زندگی دنیل ردکلیف بعد از هری پاتر

دنیل ردکلیف تنها 12 سال داشت که برای بازی در یکی از بزرگ ترین مجموعه های سینمایی انتخاب شد و با حضور در 8 فیلم این مجموعه با بیش از 7.7 میلیارد دلار فروش در گیشه، یکی از بالاترین دستمزدهای تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد. با این وجود، او پس از هری پاتر بیکار ننشست و مسیر خود را در هنر نمایش ادامه داد. او در برادوی چندین تئاتر روی صحنه برد که آخرین آنها  Lifespan of a Fact  یک تئاتر کمدی به قلم جرمی کارکن با اقتباس از کتابی به همین نام نوشته جان داگانتا بود که در سال 2018 روی صحنه رفت. او در زندگی شخصی نیز به یک موفقیت بزرگ دست یافت و آن ترک الکل بعد از اتمام هری پاتر بود. اعتیاد به الکل مشکل رایج سلبریتی هایی است که از سن کم به دنیای شهرت قدم می گذارند. خود ردکلیف عامل این اعتیاد را شوک حاصل از تمام شدن مجموعه می داند و می گوید چون تا مدت ها با هویت واقعی اش احساس بیگانگی می کرد ترجیح می داد هوشیار نباشد، اما بالاخره به کمک دوستانش موفق شد بر وسوسه الکل غلبه کند. دنیل در زمینه های اجتماعی نیز فعال است و حتی در سال 2020 نسبت به اظهار نظر جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه هری پاتر، درباره زنان ترنس واکنش نشان داد. ردکلیف خطاب به خالق هری پاتر نوشت: زنان ترنس هم زن هستند و هر نظری خلاف این، خدشه دار کردن هویت و شان افراد ترنس و مغایر با نظر متخصصان و انجمن های پزشکی است که قطعا از من و شما سواد بیشتری در این زمینه دارند.

او با خیریه ها به ویژه خیریه های حامی کودکان و یا دگرباشان جنسی نیز ارتباط نزدیکی دارد و حتی به خاطر کمک هایش از یکی از خیریه ها نشان قهرمان را دریافت کرده است.

ردکلیف درباره عقاید مذهبی اش می گوید با توجه به اینکه در فضایی آمیخته به آموزه های یهودیت و مسیحیت بزرگ شده، عقاید خاص خودش را دارد. اما جایی که قرار باشد مذهب بر قانون تاثیر بگذارد، قطعا یک سکولار دو آتشه است.

هنرپیشه جوان اکنون خود را برای حضور در کمدی The Lost City of D.، جایی که با ساندرا بولاک و چنینگ تیتوم همبازی خواهد بود، آماده می کند.  

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست