صفحه اصلی / زنان / زندگینامه کمرون دیاز

زندگینامه کمرون دیاز

کمرون دیاز در جرگه بازیگرانی قرار می گیرد، که از دنیای مدل بودن برای نام های مشهوری مانند کلوین کلاین و کوکاکولا وارد عالم سینما شده اند. در عین حال حضور وی در این عالم با فراز و فرودهایی روبرو بوده و حالت یک نواخت متعارف نداشته است. زیرا مثلا در حالی در فیلم نقاب/ ماسک نقش مقابل جیم کری را بازی کرد، که هیچ سابقه در سینما نداشت و بنا بود در این اثر سینمایی در قالب شخصیت زن نقش دوم فروبرود.

cam
سال های نخست زندگی
کمرون دیاز در سی ام اوت 1972 در سن دیه گو در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. پدرش امیلیو دیاز در خانه ای چشم به جهان گشود، که از کوبا به آمریکا مهاجرت کرده بودند. این پدر که در واقع نسل دوم مهاجر به شمار می رفت، در یک شرکت نفت به عنوان سرپرست به کار مشغول بود. مادرش بیلیه نیز پیشینه ای از بومیان نخستین آمریکایی، ایتالیایی، و آلمانی دارد. کمرون دیاز در 16 سالگی کار خود را با مدل شدن برای تبلیغات کلوین کلاین، لی وایز، و کوکاکولا آغاز کرد. همچنین عکسش در تبلیغات این تولیدکنندگان سرشناس در نشریاتی مانند دوشیزه/ مادمازل و هفده/ سونتین منتشر شد. او در پیوند با حرفه اش به ژاپن، استرالیا، مراکش، و پاریس سفر نمود. سفرهایی که سبب شدند چشم دختر جوان به روی حقایق متفاوتی باز شود.

camero
ورود به دنیای هنرهفتم
او نخستین بار در سال 1994 با حضور در فیلم نقاب/ ماسک وارد سینما شد. قرار بود دختر در آن هنگام 22 ساله و بی تجربه در سینما در این فیلم نقش دوم داشته باشد. اما روند کار به گونه ای پیش رفت، که نقش مقابل جیم کری را بازی کرد. این حضور غیرمنتظره سبب شد که این انتظار به وجود بیاید که بازیگر تازه وارد پس از این نقش آفرینی پیشنهادهای زیادی برای نقش آفرینی در سایر فیلم های هالیوودی دریافت کند. اما چنین نشد و او در مقابل در آثار کم هزینه و مستقلی مانند شام آخر بازی کرد. تا اینکه در 1997 در کمدی مشهور عروسی بهترین دوستم در کنار ستارگانی مانند جولیا رابرتز قرار گرفت. فیلمی که به یک بار دیگر نامش را بر سر زبان ها انداخت. در همان سال در زندگی کمتر معمولی نقش مقابل ایوان گرگور را بازی، و جای خود را در فهرست بازیگران طراز اول هالیوود بازکرد. نقش آفرینی در چیزی در باره مری در کنار بازیگران سرشناسی مانند بن استیلر و مت دیلون در1998 به کارگردانی پیتر برلی سبب تضمین حضور او در دنیای هنرهفتم شد. سال بعد در دو فیلم جان مالکویچ بودن و هر یکشنبه کذایی نقش آفرینی کرد، که از جمیع جهات با هم تفاوت داشتند. این دو حضور نشان دادند، که وی از قابلیت و استعداد بازیگران فراوانی در نقش های مختلف برخوردار است. به ویژه اینکه در دومی در کنار ال پاچینو بازی کرد. نقش آفرینی در فرشتگان چارلی و سیرک نامرئی و همچنین صداپیشگی در شرک در 2001، سبب شد که در همان سال در آسکان وانیلی حضور پیدا کند. نقش مقابل او در این فیلم را تام کروز بازی می کرد. در 2002 از جمله در فیلم دار و دسته هاینیویورکی بازی کرد، که کارگردانی آن را مارتین اسکورسیزی به عهده داشت و لئوناردو دی کاپریو درنقش مرد اول آن حضور داشت….

the-holiday
اما نکته بسیار جالی در کارنامه هنری کمرون دیاز اینکه برغم بسیاری از بازیگران دیگر، منحنی فعالیت های سینمائی او روند متعارف نداشته است. یعنی پس از بازی در فیلم های بعضا برجسته ای که به آنها اشاره شد، دوباره مثلا در 2008 در آثار نسبتا پیش پا افتاده ای مانند در لاس و گاس چه رخ می دهد، حضور پیدا کرد. اما در 2009 با نقش آفرینی استثنایی در نگهبان خواهر من دوباره شاهد حضورش در فیلم های فاخر و ارزشمند بودیم.
اما آن روند نامتعارف تا کنون همچنان ادامه یافته است، و سبب شده شاهر بازیش در کمدی های مانند شوالیه و روز، آموزگار بد، و…. باشیم. در مشاور به کارگردانی رادلی اسکات دوباره او را در نقشی جدی دیدیم. زن دیگر از دیگر فیلم های کمدی بود، که کمرون دیاز دوباره در آنها بازی کرد. نقش آفرینی در اینگونه اکندی ها ادامه یافت، تا اینکه هنرنمایی در فیلم برجسته و موزیکال آنی نقطه عطف دیگری در آن روند نامتعارف به وجود آورد.
زندگی خصوصی
سبب اقبال رسانه ها به کمرون دیاز تنها به نقش آفرینی او در فیلم ها پیوند ندارد. بلکه زندگی خصوصیش نیز به دلایل گوناگون و به ویژه رفت و آمد و روابط عاطفی پرشمار با مردان گوناگون مورد توجه آنها بوده است. مثلا از جمله روابط 5 ساله اش با کارلوس دو لا توره تهیه کننده ویدئو که در سال 1995 خاتمه یافت، بسیار مورد توجه رسانه ها بود. او از 1996 تا 1998 با مت دیلون همبازیش در فیلم چیزی در باره مری آمد و شد داشت. در 1999 با جرد لتو بازیگر سرشناس روابط عاشقانه برقرار کرد. این دو در 2003 جدایی خود از یکدیگر را اعلام کردند. در همان سال کمرون دیاز درگیر روابط عاطفی عشقی با جاستین تیمبرلیک شد. اما هر دو طرف مصر بودند، این روابط به سوژه رسانه ها تبدیل نشود. ولی در 2004 یک عکاس فضول از این دو در بیرون از هتل محل اقامتشان عکس هایی گرفت. این اقدام سبب شد این دو با عکاس مورد اشاره جر و بحث کنند، و به او در مورد پیامدهای قانونی انتشار این عکس هشدار دهند. این هشدارها کار خود را کرد. اما جالب اینکه عکاسان دیگر با دزدیدن دوربین این همکار خود، آن را در اختیار نشریه موسوم به هفتگی آمریکا قرار دادند. چاپ این هکاس ها سبب فاش شدن آن رابطه پنهانی گردید. اما این روابط جنجال برانگیز هم در سال 2007 به پایان رسید. پس از این خاتمه بود، که شایعاتی در مورد آمد و شد کمرون دیاز با الکس رادریگز بر سر زبان ها افتاد.

ben
کمرون دیاز از می 2014 روابط خود با بنجی مدن هنرمند موسیقی راک را آغاز کرد. این دو در دسامبر همان سال با یکدیگر نامزد شدند. سپس در اقدامی سریع تصمیم به ازدواج گرفتند. آنها در پنجم ژانویه 2015 به این تصمیم خود جامه عمل پوشاندند. مراسم عروسی این دو در خانه کمرون دیاز واقع در بورلی هیلز برگزار شد. در این مراسم دروبری مور، نیکول ریچی، خواهر کمرون دیاز، و جسی لاتز دستیار وی، ساقدوش های عروس بودند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *