علم و دانش
موضوعات داغ

زنان مجرد بدون فرزند، سالم تر و شادتر هستند؛ قبول دارید؟

آیا مجرد و بدون فرزند هستید؟ باید به شما تبریک گفت! شما احتمالا جزو شادترین و سالم ترین مردمان جهان هستید. البته از نظر کارشناسان رفتاری!

پاول دولان، استاد علوم رفتاری در دانشکده اقتصاد لندنی می گوید زنانی که آگاهانه مجرد باقی می مانند، شادترین هستند. آنها همچنین در مقایسه با همتایان صاحب فرزند، بیشتر عمر می کنند.

دولان می گوید: اکثر ما با این باور که ازدواج کنیم و صاحب فرزند بشویم بزرگ می شویم و آن را مسیر صحیح آینده می دانیم. بخصوص زنان بیشتر از مردان با چنین انتظاراتی روبرو می باشند. پاول دولان برای مردان و زنان توصیه مهمی دارد: اگر مرد هستید، بهتر است ازدواج کنید؛ اما اگر زن هستید، حتی فکرش را هم نکنید!

کارشناسان و دانشمندان دیگر، از جمله الیاکیم کیسلف، از پژوهشگران و استادان Hebrew University اسرائیل و نویسنده کتاب Happy Singlehood نیز با نظر دولان موافق است. کیسلف معتقد است که مجرد بودن مزایای زیادی دارد. از جمله مجبور نبودن به باقی ماندن در یک رابطه زناشویی سرد و متشنج. کیسلف می گوید که افراد مجرد، به طور معمول، تحصیلکرده تر از متاهلین می باشند.

دولان در جواب این سوال که چرا بسیاری از افراد مجرد نیز خود را غمگین و افسرده احساس می کنند، می گوید: دلیل آن، این باور اشتباه است که ازدواج و تشکیل خانواده کلید خوشبختی است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *