اخباراخبار کانادا

زنان در میانه پاندمی با خشونت بیشتر روبرو شده اند

 

 

کانادا- نتایج به دست آمده از نظرسنجی ملی جدید از پناهگاه های زنان کانادا، حاکی از افزایش نگران کننده خشونت بر علیه زنان در دوران پاندمی کووید-19 است.  

بر اساس نتایج نظرسنجی Shelter Voices  که از سوی گلوبال نیوز منتشر شده است، 52 درصد از 266 پناهگاه شرکت داده شده در نظرسنجی، مراجعه کنندگانی داشتند که خشونت های شدیدتر را تجربه کرده بودند. زیرا مقررات و محدودیت های تعیین شده از سوی بهداشت عمومی برای مبارزه با کووید-19، باعث افزایش انزوای اجتماعی شده و از دست دادن شغل و مشکلات مالی، تنش و اختلاف در بسیاری از خانوارها را افزایش داده است.

کریس مکی، مدیر بخش تحقیقات و سیاستگذاری Women’s Shelters Canada ، گفت: خشونت، بیشتر اتفاق می افتد و آزارگرانی که در گذشته از خشونت فیزیکی استفاده نکرده بودند، ناگهان به آن روی آورده اند. 

37 درصد از پناهگاه ها همچنین تغییراتی در نوع خشونت اعمال شده بر مراجعه کنندگان شان را گزارش کرده اند، از جمله افزایش حملات فیزیکی منجر به شکستگی استخوان و چاقوکشی.

 

 

نتایج به دست آمده نشان می دهد که محدودیت های بهداشت عمومی تاثیر زیادی بر زنان و کودکانی دارد که با آزارگران خود زندگی می کنند.

59 درصد از پناهگاه ها کاهش درخواست های کمک بین ماه های مارچ و مه، زمانی که از مردم خواسته شد در خانه بمانند و مشاغل و مدارس بسته شدند را گزارش کردند. مکی در این باره گفت: از جون تا اکتبر، به محض بازگشایی، شاهد افزایش چشمگیر تماس ها و مراجعات بودیم. 

در فاصله جون تا اکتبر، اندکی بیش از نیمی از پناهگاه های واقع در مناطق نسبتا پرجمعیت با 1 هزار تا 29 هزار و 999 نفر جمعیت و در مقابل 70 درصد از پناهگاه های واقع در مناطق شهری با جمعیت 100 هزار تا 1 میلیون نفر، افزایش تماس ها را گزارش کردند. 

مکی گفت، زنان ساکن جوامع کوچک تر ممکن است برای دستیابی به کمک مرددتر باشند، زیرا همه یکدیگر را می شناسند و از محل پناهگاه اطلاع دارند. 

در حالی که نظرسنجی حاکی از افزایش خشونت بر علیه زنان می باشد، 71 درصد از پناهگاه ها برای رعایت مقررات حفظ فاصله فیزیکی و سایر اقدامات بهداشتی به منظور جلوگیری از گسترش کووید-19، ظرفیت پذیرش خود را کاهش داده اند. متاسفانه پناهگاه های واقع در مراکز شهری بزرگ، بیشتر از سایر پناهگاه ها ظرفیت خود را کاهش داده اند.

82 درصد از پناهگاه ها برای ارائه خدمات از راه دور به زنان، در حال خرید فناوری جدید مانند تبلت، تلفن و لپ تاپ هستند، اما اتصال به اینترنت بخصوص در مناطق روستایی و دورافتاده مشکل می باشد. پناهگاه ها همچنین با مشکل کمبود بودجه و نیرو در دوران پاندمی روبرو می باشند. 

نتایج نظرسنجی، همزمان با 26 نوامبر، روز جهان منع خشونت علیه زنان، منتشر شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست