اخباراخبار کانادا

زنان داعشی کانادایی خود را به نیروهای کرد تسلیم کردند

اتاوا- دو زن کانادایی داعشی به همراه چهار فرزندشان خود را به نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا در سوریه تسلیم کردند. آنها از آخرین منطقه تحت کنترل داعش در باغوز – سوریه فرار کرده اند. یکی از این زنان که دور احمد 28 ساله، اهل تورنتو می باشد، در گفتگو با CNN تاکید کرد که به قوانین شرع معتقد است و از پیوستن به داعش پشیمان نیست. زن دیگر که خود را اهل آلبرتا معرفی کرده می گوید که همسرش به او گفته بود سفر به منطقه تحت کنترل داعش برای مسلمانان واجب است. او در گفتگو با خبرنگاران گفت: <فقط می خواستم همسر مطیعی باشم.>

پروفسور آلکساندر بین، مدیر سازمان Families Against Violent Extremism می گوید که دو زن کانادایی هفته گذشته با او تماس گرفته و او نیز به آنها توصیه کرد تا خود را به نیروهای کرد تسلیم کنند.

باقی مانده نیروهای داعش هم اکنون در باغوز مستقر شده و برای حفظ آخرین سنگر تلاش می کنند. طی چند روز گذشته درگیری ها در اطراف این شهر برای آزاد کردن آن از دست داعش شدت گرفته است.

با تسلیم شدن این زنان به نیروهای کرد، تعداد کانادایی هایی که در اختیار کردها می باشند به حداقل 21 نفر (اکثرا کودک) افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0