علم و دانش

زنان بارداری که واکسن کووید دریافت می کنند، آنتی بادی ضد ویروس را به جنین منتقل می کنند

یک مطالعه جدید نشان می دهد زنان بارداری که واکسن کووید دریافت می کنند، مصنونیت ایجاد شده را به جنین خود منتقل می کنند.  

محققان دانشگاه نیویورک، نمونه خون 36 نوزاد را که از مادران واکسینه شده با فایزر یا مدرنا متولد شده بودند را گرفته و مورد بررسی قرار دادند. نتایج به دست آمده نشان داد که همه آنها آنتی بادی های مقابله با کروناویروس را داشتند. به گفته محققان، مادران در نیمه دوم بارداری بیشترین آنتی بادی را در خون خود داشتند. 

دکتر اشلی رومن، متخصص زنان و زایمان در NYU و یکی از نویسندگان اصلی گزارش علمی، می گوید: اگر نوزادان با آنتی بادی متولد شوند، ممکن است آنها را تا حد زیاد در اولین ماه های زندگی، که بیشترین آسیب پذیری را دارند، محافظت کند.

داده های بهداشت عمومی انگلستان (PHE) نشان می دهد که زنان باردار در بریتانیا هنوز در دریافت واکسن تردید دارند و تنها 11 درصد از آنها واکسینه شده اند. این در حالیست که زنان باردار، از اپریل واجد شرایط دریافت واکسن بودند.  

تا به این لحظه تمام مطالعات نشان داده اند که واکسن های mRNA ، مانند Pfizer و Moderna ، برای زنان باردار بی خطر هستند و مدرکی برای اثبات این ادعا که واکسن سبب مرده زایی یا نقص می شود، وجود ندارد. 

عوارض شدید ناشی از کووید در زنان باردار شایع نیست، اما برخی از مطالعات نشان داده اند که احتمال به دنیا آوردن نوزادان نارس نزد زنان بارداری که به این بیماری مبتلا می شوند، دو تا سه برابر بیشتر است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست