Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / ریچارد برنسون می‌گوید آبراموویچ پول هدر می‌دهد

ریچارد برنسون می‌گوید آبراموویچ پول هدر می‌دهد

<ریچارد برنسون> میلیاردر بریتانیایی و کارآفرین مشهور، می‌گوید وقتی می‌بیند ثروتمندان، اهمیتی به فقیران نمی‌دهند، بسیار غمگین می‌شود. او در گفتگویی که با مجله‌ Collective hub داشته، از همه‌چیز می‌گوید؛ از <کیت ریچاردز> بگیرید تا احضارش به دادگاه برای استفاده از واژه‌های رکیک. اما این سرمایه‌گذار معروف، همچنین به شدت از <رومن آبراموویچ> میلیارد روس انتقاد کرده است. معروف است <آبراموویچ> که به او لقب <ثروتمندترین مرد روس> را داده‌اند، قایق‌هایی دارد که قیمت هر کدام از آنها، حدود 3 میلیون دلار کانادا تخمین زده می‌شود. آقای <برنسون> در این باره می‌گوید: <به نظرم خیلی ناراحت‌کننده است که برخی افراد کلی پول در می‌آورند و پس از آن، بیشترین چیزی که می‌خواهند این است که بزرگترین قایق، یا بزرگترین اتومبیل یا بزرگترین هواپیما و از این چیزها را داشته باشند. ای کاش این افراد می‌دانستند که خوشبختی واقعی، تنها با ارتباط با مردمی که با آنها زندگی می‌کنید و خانواده و دوستان است که به دست می‌آید>.

او ادامه می‌دهد: <می دانید… یکی دو تا از این اسباب‌بازی‌ها داشتن اشکالی ندارد، ولی اینکه تمام زندگی‌ات را صرف این بکنی که چطور می‌شود بهترین و بزرگترین‌ها را داشته باشی، خوب نیست…. مثل این آقا، اسمش چه بود؟… همین فردی که مالک تیم فوتبال Chelsea است. این فرد، شش قایق دارد که واقعا عظیم‌الجثه هستند. وقتی من به این قایق‌ها نگاه می‌کنم، با خود می‌گویم: ببین چطور پولش را هدر می‌دهد. اگر این پول را در راه درست مصرف می‌کرد، می‌توانست زندگی بسیاری از آدم‌ها را تغییر دهد. به هر حال بعضی‌ها هم این طور هستند دیگر>.

این سرمایه‌گذار 65 ساله، همین‌طور درباره‌ اینکه چطور در دوره مدیریتش برای کمپانی تهیه‌کننده‌ موسیقی Virgin Records نزدیک بوده زندانی شود، می گوید. او گفت که در سال 1977، برای تبلیغ آلبوم جدید گروه Sex Pistols او از کلمه‌ Bullocks استفاده کرده که به خاطر آن، مدیران کمپانی به دادگاه احضار شده‌اند. اما او توانسته با استفاده از یک متخصص زبان‌شناسی، دادگاه را قانع کند که کلمه مذکور، در واقع نامی برای مردان روحانی قرن هجدهم بوده است!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *