صفحه اصلی / اخبار / ریسک همکاری کالج های دولتی و خصوصی برای دانشجویان انتاریویی

ریسک همکاری کالج های دولتی و خصوصی برای دانشجویان انتاریویی

<

تورنتو- بر اساس گزارش داخلی دولت انتاریو، همکاری کالج های دولتی و خصوصی که هزاران دانش آموز جدید خارجی را به انتاریو آورده است، خطرات غیرقابل قبولی را برای دانشجویان، استان و کیفیت آموزش و پرورش ایجاد کرده است. انتشار همین گزارش سبب تعلیق برنامه مشترک شد. این برنامه همچنین ناقض استراتژی مهاجرتی دولت فدرال کانادا تشخیص داده شد. گزارش مورد اشاره توسط نشریه Globe and Mail و بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات به دست آمد.

بیل بست، رئیس Cambrian College سادبوری که با Hanson Canada همکاری می کند، می گوید:  ما قطعا با این دستورالعمل موافق هستیم، اما همزمان تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم مردم آن را درک می کنند. دانشجویان خارجی می توانند در دانشگاه های Hanson در تورنتو و برمپتون انتاریو و همچنین دانشگاه New Estminster  بریتیش کلمبیا تحصیل کنند، ولی مدرک Cambrian را دریافت کنند. این توافق باعث جذب بسیاری از دانشجویان خارجی به کمپس سادبوری شده است. ما هم اکنون دانشجویانی از 32 کشور در سادبوری داریم.

کامبرین یکی از شش دانشکده انتاریو است که با کالج های خصوصی برای ارائه برنامه های درسی مقطع دیپلم به توافق رسیده است. بر اساس توافق، کالج های خصوصی بخش اعظم هزینه را از دانشجویان خارجی دریافت کرده و سهمی از آن را به کالج های دولتی می دهند. این سهم  بین 10 تا 15 درصد می باشد. این توافق باعث افزایش پذیرش 5 هزار دانشجوی خارجی بین سال های 2015 و 2016 و سود 30.5 میلیون دلاری برای 6 کالج در سال 2017 شد. اما در گزارش فوق به خطرات این توافق یا همکاری اشاره شده است. از جمله اینکه دولت ابزارهای نظارتی لازم بر کیفیت آموزش در کالج های خصوصی را در اختیار ندارد. به همین دلیل مشخص نیست که این دوره ها با استانداردهای آکادمیک مطابقت دارند یا خیر؟ آیا خدمات حمایتی به دانشجویان ارائه می شود؟ آیا آنها از برنامه رضایت دارند؟

دانشجویان خارجی که از دانشگاه ها یا کالج های کانادا فارغ التحصیل می شوند، می توانند برابر با طول دوره تحصیلی، اجازه کار دریافت کنند. این امتیاز باعث می شود که آنها از <تجربه کار کانادایی> برخوردار شده و شانس دریافت اقامت دائم را افزایش بدهند. در حالی که فارغ التحصیلان کالج های خصوصی معمولا اجازه کار دریافت نمی کنند، اما دانشجویانی که در برنامه مشترک دولتی-خصوصی، ثبت نام کرده باشند به دلیل اینکه مدرک شان از سوی کالج دولتی صادر می شود، می توانند اجازه کار دریافت کنند.

لازم به ذکر است که کلیه دانشجویان خارجی فعلی و آینده که از هم اکنون تا سپتامبر 2019 ثبت نام کنند، می توانند تا بازبینی و تدوین برنامه جدید، دوره تحصیلی مشترک را بدون مشکل به پایان ببرند.

یکی از مدل های تحت بررسی، Atlantic Immigration Pilot Program نام دارد که به دانشجویان خارجی دارای پیشنهاد کار ثابت از کارفرمای محلی، پس از فارغ التحصیل شدن اقامت دائم کانادا می دهد.

طی 10 تا 15 سال آینده، کاهش جمعیت دانشجویان در انتاریو تاثیر نامطلوبی بر موسسات آموزش عالی واقع در مناطق دورافتاده و شمال استان گذاشته و موجودیت آنها را تهدید خواهد کرد. به همین دلیل مشارکت با کالج های خصوصی، راهکاری منطقی برای این چالش ها تلقی شد.

کالج های انتاریو، بابت هر دانشجو، 2 هزار دلار کمتر از دانشگاه های دولتی بودجه دریافت می کنند.

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *