اخباراخبار جهان

رکورد شکنی مادربزرگ هفتاد و یک ساله در دوی نیمه ماراتن 

آمریکا- جینی رایس 71 ساله، شنبه گذشته مسابقه نیمه ماراتن Akron اوهایو را در 1 ساعت و 37 دقیقه و 7 ثانیه دوید و رکورد قبلی متعلق به دونده زن بالای 70 سال را شکست. رکورد قبلی با 1 ساعت و 37 دقیقه و 38 ثانیه به راوینا پتری استرالیایی تعلق داشت که 5 سال قبل ثبت شد. 

رایس که مشاور املاک مستقر در کلیولند می باشد، با ابراز خوشحالی از کسب رکورد جدید، گفت که مطمئن نبود که بتواند از عهده آن بر بیاید. این اولین تلاش رایس برای شکستن رکورد پتری نبود. او ژانویه سال جاری نیز با شرکت در مسابقه half marathon (نیمه ماراتن) ناپل اقدام به این کار کرد، ولی با یک یا دو دقیقه تاخیر از خط پایان عبور کرد. 

جالب اینکه رایس که دو نوه نوجوان دارد، دویدن را از 35 سالگی و تنها با هدف کاهش وزن آغاز کرد. اما پس از رسیدن به وزن ایده آل، نیرو و سلامتی تازه یافته اش را برای شرکت در مسابقات دو به کار گرفت و چنین موفقیت بزرگی را کسب کرد. رایس قصد دارد 29 سپتامبر در مسابقه ماراتن برلین شرکت کند. 

مسابقه نیمه ماراتن در مسافت 21 کیلومتر و 97 متر و 50 سانتیمتر برگزار می شود. تعداد شرکت کنندگان در مسابقات نیمه ماراتن در سال های اخیر افزایش زیادی داشته و آن را به یکی از رو به رشد ترین انواع دو تبدیل کرده است. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 23
  • 0