صفحه اصلی / اخبار / رونق بازار کاندو و تان هاوس ونکوور

رونق بازار کاندو و تان هاوس ونکوور

banner-niazmandiha2

ونکوور- طی چند سال اخیر، قیمت خانه های مستقل بیشترین رشد را در ونکوور داشت. اما امسال، کاندو و تاون هاوس بیشترین رونق را دارد.

علیرغم به اجرا در آمدن سیاست های کنترل بازار از سوی دولت بریتیش کلمبیا، از جمله تعیین مالیات 15 درصد برای خریداران خارجی و افزایش نرخ های وام مسکن در کانادا، قیمت ها در ونکوور سیر صعودی داشتند.

پس از رکود کوتاه مدت در نیمه دوم سال 2015، بخش مسکن کلانشهر ونکوور از تاثیر روانی مالیات 15 درصد خارج شده و از بهار 2017 مجددا جان گرفت. استیو سارتسکی، که در زمینه بازار کاندومینیوم تخصص دارد، می گوید: رونق مجدد بازار، مرهون خریداران بار اول و سرمایه گذاران محلی است که از محل فروش خانه های مستقل شان سرمایه قابل توجهی اندوخته و یا با استفاده از ارزش افزوده املاک فعلی شان قصد خرید ملک دوم را دارند. وی افزود: برنامه دولت بریتیش کلمبیا برای اعطای وام بدون بهره ، به خریداران بار اول کمک کرده است.

بر أساس آمار منتشر شده از سوی هیئت املاک و مستغلات کلانشهر ونکوور، میانگین قیمت کاندومینیوم در ماه گذشته با 24.7 درصد افزایش در مقایسه با آگوست 2016 به 659 هزار و 375 دلار رسید.

میانگین قیمت تاون هاوس در دوره مشابه با 21 درصد افزایش به 883 هزار و 428 دلار رسید. در حالی که میانگین قیمت خانه های مستقل فروخته شده در ماه گذشته با 9.8 درصد افزایش در مقایسه با سال قبل 1.61 میلیون دلار بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *