املاک و مسکنمقالات

روند نه چندان آسان فروش املاک مازاد بر احتیاج دولت استان

bahman-azimi-gif

دولت محافظه کار پیشگام انتاریو فهرستی شامل 243 ساختمان و زمین دارد، که در واقع املاک مازاد بر احتیاج مالیات دهندگان این استان هستند. به همین سبب می خواهد آنها را بفروشد، تا دارایی های عمومی را به پول تبدیل کند. این دولت در ماه نوامبر 2018 این تصمیم را به عنوان بخشی از کاهش هزینه ها، و کسب بین 105 تا 135 میلیون دلار برای جیب مردم در خلال یک برهه چهارساله اعلام کرد. کمااینکه به گفته بیل واکر وزیر دولت و خدمات مصرف کنندگان استان، تحقق این تصمیم در کنار کسب چنین پولی، سبب می شود همه ساله حدود 9 میلیون و 500 هزار دلار در هزینه نگهداری آن داشته ها صرفه جویی شود.

باید دانست که کسب اطلاعات در مورد چند و چون اینگونه معاملات، مانند خرید و فروش املاک عادی نیست. اما به هر حال اطلاعات موجود منتشره از سوی دفتر وزیر نامبرده نشان می دهند، که برخی از اقلام فهرست مورد اشاره از هم اینک آماده معامله هستند. اما بعضی دیگر به دلایل متفاوت در آینده به فروش می رسند. در بیشتر موارد نیز اطلاعات بسیار اندک، و تنها شامل آدرس این املاک هستند.

در حال حاضر در تارنمای  Infrastructure Ontario که مشخصات املاک مورد اشاره در آن قرار داده می شوند، 16 ملک برا ی معامله کاملا آماده اند. بهای 12 مورد از آنها از 5 هزار دلار برای یک زمین یک چهارم جریبی واقع در شمال سالت سنت مری در انتاریو، تا زمینی 43 جریبی در نزدیکی تقاطع خیابان برن همتروپ و بزرگراه 403 در اوکویل و به بهای 14 میلیون و 700 هزار دلار هستند.

از دیگر سو بین اول آوریل 2017 تا سی و یکم مارس 2018 سی ملک این دولت به فروش رسیدند، که 17 باب یا قطعه از آنها در بازار و از طریق مشاور املاک معامله شدند. میزان متوسط زمان به فروش رفتن آنها 100 روز بود. 13 مورد دیگر نیز مستقیما از سوی تارنمای مورد اشاره، دیگر ادارات و دوایر دولتی، و… فروخته شدند.

براساس اظهارات جان سیمینو معاون ارشد بخش برنامه ریزی نمونه کارها، توسعه و معاملات دولت، پیش از آن که ملکی در یک وزارتخانه مازاد بر احتیاج تلقی شود، دولت بگونه ای مستمر پیگیری می کند، تا ببیند بهترین مورد استفاده از آن چیست. اگر پس از این بررسی ها همچنان از سوی وزارتخانه مربوطه مازاد بر احتیاج اعلام شود، از طرف دولت استان به سایر وزارتخانه ها عرضه می گردد. در صورتی که هیچ یک از آنها هم آن را نخواهند، برای انجام روند مربوطه به دولت مرکزی، شهرداری ها و همچنین نهادهای خصوصی عرضه می شود. اگر هیچ کدام از آنها هم آن را نخواهند، از راه های گوناگون و به ویژه از طریق تارنمای مورد اشاره برای فروش عرضه می گردد.

اما باید دانست اینگونه نیست، که هر ملک عرضه شده فورا مشتری پیدا کند. بلکه در این میان چالش هایی هم وجود دارند. کمااینکه جان سیمینو می گوید: برخی از املاک یک تا دوسال در بازار می مانند، اما به فروش نمی رسند. زیرا مثلا در نقاط دورافتاده شمال انتاریو قرار دارند، یا اینکه دارای برخی اشکالات هستند.

آنچه در پی می آید فشرده ای از مشخصات برخی از 20 ملکی است، که در آن فهرست 243 قلمی می باشند. اما در تورنتو قرار دارند.

شماره 305 خیابان برمنر

این زمین بایر نیم جریبی در حال حاضر به عنوان پارکینگ رخدادهای مرکز راجرز مورد استفاده قرار می گیرد.

گذرگاه جرج اپلتون

منطقه ای کمتر از یک جریبی، دارای ردیفی از درختان، و متعلق به وزارت ترابری، که در گوشه شمال شرقی خیابان کیل و در تقاطع بزرگراه 401 قرار دارد.

شماره های 567 خیابان آرلینگتون، و 203 خیابان اونو

هر دوی این خانه ها در جنوب خیابان اگلینتون، شرق خیابان اوکویل، و در بین املاک مسکونی پرطرفدار قرار دارند. آنها در بازار عرضه خواهند شد.

زمین های مسکونی پشتی کریدور خیابان اسپاداینا   

براساس اظهارات مقامات دولت استان، این دولت برای تعیین روش فروش این زمین ها با شهرداری تورنتو همکاری می کند.

زمین وست دانلندز

این زمین واقع در شماره 26 خیابان شرقی/ Eastern Ave، در حال حاضر پارکینگ است. همچنین هنوز در مرحله عرضه به سایر وزارتخانه ها قرار دارد.

شماره های27 و 26 خیابان های گروس ونور و گرنویل

یکی از این دو ملک مجاور هم ساختار پارکینگی دارد، و دیگری اداره ای دوطبقه است. این املاک بر طبق برنامه مسکن مقرون به صرفه دولت استان انتاریو و به صورت مشروط از جمله به شرکت های ساخت و ساز فروخته می شوند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0