اخباراخبار کانادا

رهبر حزب سبز خواهان تشکیل کارگروه ویژه ملی برای پایان دادن به ابهامات ویروس کرونا

 

اتاوا- به نقل از سی بی سی، آنامی پاول، رهبر حزب سبز گفت نخست وزیر جاستین ترودو باید فورا هیئتی از دانشمندان خبره را برای کمک به هماهنگ کردن پاسخ ملی به COVID-19 تعیین کند، زیرا تعداد پرونده ها همچنان رو به افزایش است.

پاول در گفتگو با خبرنگاران گفت مقامات کشور باید پیام های مشخص و هماهنگ داشته و همصدا باشند.

وی به عنوان مثال، به انتخابات میاندوره ای اخیر در مرکز تورنتو اشاره کرد که در آن شخصا از مارسی لن شکست خورد. پاول گفت: مقامات نهاد انتخابات فدرال کانادا به رای دهندگان اطمینان دادند که حضور در شعبه های رای امن است در حالی که رهبران شهری مردم را به ماندن در خانه تشویق می کردند. 

پاول گفت، کانادا به گروهی مانند کمیسیون مشورتی کووید-19 استرالیا نیاز دارد. این هیئت، مسئول بسیج کل جامعه و بخش های اقتصادی برای اقدام بر علیه تاثیرات جهانی پاندمی کووید-19 است. 

پل افزود، سراسر کشور باید مانند انتاریو و کبک بر اساس مناطق کدگذاری شده رنگی تقسیم بندی شده و یک استاندارد ملی آنچه ساکنان هر منطقه مجاز به انجام آن هستند یا نیستند را تعیین کند. 

 

 

وی گفت: مشكل در حال حاضر این است كه ما پیام های بسیار گیج كننده و مبهمی را انتقال می دهیم. در واقع ما پیام هماهنگ و واحدی درباره بیماری نداریم. 

پاول با اشاره به تقسیم شدن اختیارات بین حوزه های مختلف قضایی و سطوح دولتی در کانادا، گفت اکنون زمان بحث و جدل درباره مسوولیت های یکدیگر، نیست. 

پاول گفت: باید بپذیریم که این یک مساله بهداشت محلی نیست، این یک مشکل استانی هم نیست. بلکه یک مشکل ملی است. یک همه گیری ملی! 

آنچه تا کنون انجام شده، کارساز نیست. ما در میانه موج دوم هستیم و هیچ پیشرفتی در کنترل پاندمی مشاهده نمی شود. 

پاول گفت که حتی ایالات متحده آمریکا، که از سوی بسیاری از کارشناسان به دلیل پاسخ و واکنش به پاندمی مورد انتقاد قرار گرفته است، یک روند منسجم و ملی را دنبال می کند. جو بایدن اندکی پس از حصول اطمینان از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، هیئت مشورتی ویروس کرونا را با شرکت دانشمندان و پزشکان تشکیل داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست