فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

رقابت ملکه با هری و مگان برای حضور در تلویزیون

 

 

ملکه الیزابت قصد دارد ساعاتی قبل از مصاحبه پرنس هری و همسرش مگان مارکل با اپرا وینفری در تلویزیون آمریکا، در یک ویژه برنامه به مناسبت روز کشورهای مشترک المنافع شرکت کند و سایر اعضای خانواده سلطنت نیز به او بپیوندند. این برنامه ساعت 7 یکشنبه شب به وقت بریتانیا از بی بی سی پخش خواهد شد. قرار است پرنس چارلز و همسرش کامیلا، پرنس ویلیام و کیت، و سوفی، کنتس وسکس، نیز در این برنامه تلویزیونی در کنار ملکه حضور پیدا کنند.

این در حالی است که هری و مگان نیز اعلام کرده اند یکشنبه هفتم مارچ در یک ویژه برنامه 90 دقیقه ای با اپرا وینفری در ساعت 8 شب به وقت آمریکا و بامداد دوشنبه به وقت بریتانیا شرکت خواهند کرد. 

برنامه خروج هری و مگان از خانواده سلطنتی معروف به مگزیت، هفته گذشته با پیام کاخ باکینگهام و تایید عدم بازگشت پرنس هری و مگان مارکل به زندگی سلطنتی نهایی و قطعی شده و به دستور ملکه، آن دو از همه القاب، عناوین و مسئولیت های سلطنتی خود خلع شدند. در بیانیه کاخ باکینگهام، که زوج جنجالی آن را توهین به خود تلقی کردند، آمده بود: با کناره گیری شما از خانواده سلطنتی، ادامه مسئولیت هایی که لازمه آن زندگی برای خدمت به مردم است، ممکن نیست.

هری و مگان نیز در پاسخ به شخص ملکه- اقدامی که بسیاری آن را اهانت به ملکه الیزابت می دانند- نوشتند: هر کسی می تواند در خدمت مردم زندگی کند. خدمت به مردم امری جهانی است.

 

 

ملکه انگلیس ریاست سمبلیک کشورهای مشترک المنافع را به عهده دارد. سال گذشته مراسم این روز آخرین حضور هری و مگان در کنار خاندان سلطنتی پیش از ترک انگلیس و آغاز زندگی مستقل در کانادا و سپس آمریکا بود. 

8 مارچ، روز کشورهای مشترک المنافع، در تقویم بریتانیا از اهمیت بالایی برخوردار است و از سال 1972 تاکنون هر سال مراسم ویژه ای در این روز برگزار می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست