اخباراخبار کانادا

رقابت بانک های کانادا با یکدیگر برای جلب اعتماد و پول های پزشکان 

تورنتو- بانک های عمده کانادا برای جلب نظر پزشکان به سوی خود سرویس های خاصی را برای ایشان در نظر گرفته اند. 

چند روز پس از اینکه بانک نووا اسکوشیا، پیشنهاد 2.6 میلیارد دلاری اش برای خرید MD Financial Management را ارائه کرد، لئو سالمون از Toronto-Dominion Bank خواهان یافتن راهکار جهت تشویق پزشکان به سرمایه گذاری دلارهایشان در بانک TD، شد. در جلسه مورد اشاره مدیران ارشد بخش های مختلف بانک حضور داشتند. ماموریت آنها از میدان به در کردن بانک نووا اسکوشیا بود. سرویس جدید، می بایست طی 90 روز معرفی می شد. به این ترتیب TD به اولین بانکی تبدیل شد که با راه اندازی بخش مشابه MD Financial Management، ارائه خدمات و مشاوره مالی به پزشکان و سایر دست اندرکاران عرصه درمانی را آغاز کرد. امروزه همه 5 بانک عمده کانادا برای جذب 100 میلیارد دلار سرمایه پزشکان با یکدیگر رقابت می کنند. پس از Scotiabank، بانک های TD  و CIBC پکیج های مخصوص را ارائه کردند و RBC آخرین بانکی بود که برای ارائه خدمات بانکی به دست اندرکاران عرصه درمانی و دانشجویان رشته پزشکی اعلام آمادگی کرد. 

مسلما جلب نظر پزشکان آسان نخواهد بود. بسیاری از آنها از عملکرد Canadian Medical Association (مالک سابق MD Financial) راضی نیستند. آنها انجمن پزشکان کانادا را متهم می کنند که بدون نظرخواهی از 90 هزار عضو، برای فروش MD Financial اقدام کرده بود. تعدادی از پزشکان نارضایتی خود را با انتشار پیام در رسانه های اجتماعی ابراز کردند. 

بر اساس آمار منتشر شده از سوی دولت هم اکنون حدود 89 هزار و 900 پزشک در سراسر کشور مشغول کار می باشند. از آنجایی که MD Financial به 30 درصد از پزشکان خدمات مشاوره مالی ارائه می کند، زمینه فعالیت بانک های دیگر جهت جلب نظر مابقی پزشکان وجود دارد. 

پزشکان به طور معمول حقوق و دستمزد 6 رقمی دریافت کرده و صاحبان بیزنس شخصی می باشند. از آنجایی که آنها در سنین بالاتر وارد بازار کار می شوند، به خدمات بانکی از جمله انواع وام و مورگج، حساب بیزنسی، بازنشستگی و بیمه نیازمند می باشند. دانشجویان رشته پزشکی نیز بدهی های دانشجویی سنگین دارند و میزان بدهی 19 درصد از آنها از 160 هزار دلار بیشتر می باشد. ارائه خدمات بانکی و مشاوره مالی به این دو قشر برای بانک ها سودآور است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *