اخباراخبار کانادا

رسوایی SNC-Lavalin ، با اتهام پرداخت رشوه، زنده شد! 

کانادا – پس از اینکه پلیس سلطنتی کانادا (RCMP) دو مدیر سابق و همچنین خود شرکت مهندسی  SNC-Lavalin  را به پرداخت رشوه برای دریافت قرارداد تعمیر پلی در مونترال متهم کرد، ماجرای رسوایی SNC-Lavalin بار دیگر مورد توجه قرار گرفت. 

نورماند مورین، معاون سابق  SNC-Lavalinو کمال فرانسیس، معاون سابق SNC-Lavalin International Inc ، به همراه شرکت تابعه آن، هر یک به جعل سند، توطئه برای جعل سند، کلاهبرداری و توطئه برای کلاهبرداری از دولت متهم شده اند. 

 دو مدیر سابق، 27 سپتامبر به همراه نمایندگان SNC-Lavalin و SNC-Lavalin International در دادگاه مونترال حاضر خواهند شد، 

البته لازم به ذکر است که سایر مدیران شرکت همچنان اجازه دارند که بیزنس خود با دولت های کبک، کانادا و خارج از کشور را ادامه بدهند. این اجازه، پیامدهای منفی پیگرد کیفری را برای سایر کارکنان، بازنشستگان، مشتریان و سهامداران کاهش می دهد. 

دنیس بیودوین از  RCMP ، در بیانیه ای گفت که این اتهامات نتیجه تحقیقات طولانی و پیچیده با کد رمز  Project Agrafe (Staple) 2  است که طی چندین سال انجام شده است. 

اتهامات مربوط به رویدادهایی است که بین سال های 1997 تا 2004 رخ داد. میشل فورنیه، رئیس سابق و مدیرعامل شرکت Federal Bridge Corp ، اعتراف کرد که از SNC-Lavalin به ارزش 2.23 میلیون دلار رشوه گرفته است تا قرار داد 128 میلیون دلاری تعمیر پل ژاک کارتیه در مونترال را با آن شرکت منعقد کند،

دولت کانادا تنها توانست 775 هزار دلار از رشوه ها را مصادره کند زیرا فورنیه مقدار قابل توجهی از پول را در بازار سهام از دست داده بود.

یادآور می شود که SNC-Lavalin  قبلاً نیز به پرداخت رشوه و کلاهبرداری در رابطه با پروژه های قبلی خود در لیبی شده بود. این شرکت دلیل اصلی جدال سیاسی و حقوقی بین جاستین ترودو و دادستان کل وقت جودی ویلسون ریبولد در سال 2019 بود اگر به یاد داشته باشید، ترودو و دستیارانش تلاش کرده بودند بر روند قضایی و دادستان اعمال نفوذ کرده و او را از پیگرد قانونی SNC-Lavalin  منصرف کنند. 

رسوایی  SNC-Lavalin  یکی از موضوعاتی بود که در انتخابات فدرال 2019 گریبان ترودو و لیبرال ها را گرفت و بار دیگر انتخابات امسال مطرح شد.  درست قبل از انتخابات 20 سپتامبر، کتاب ویلسون ریبالد در آن به جزئیات پرونده SNC-Lavalin و تلاش رهبران ارشد حزب لیبرال برای توقف دادرسی بر علیه شرکت اشاره شده بود، منتشر گردید. 

ترودو در جریان مبارزات انتخاباتی اخیر ادعا کرد که RCMP  هرگز در مورد ماجرای SNC  با او تماس نگرفته است.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست