اخباراخبار کانادا

رسوایی دیگر برای ترودو؛ نخست وزیر در مساله اس ان سی لاوالین قانون را نقض کرده است! 

اتاوا- به نقل از Huffington Post: ماریو دیون، کمیسیونر ناظر بر اخلاقیات و تضاد منافع در مجلس عوام کانادا، در خاتمه تحقیقات خود اعلام کرد که جاستین ترودو در مساله SNC Lavalin قانون را نقض کرده است. 

دیون گفت که ترودو بند 9 قانون تضاد منافع یا Conflict of Interest Act را با استفاده از مقام و ارشدیت اش بر جودی ویلسون-ریبالد نقض کرده است زیرا می خواست در تصمیم گیری ویلسون-ریبالد (دادستان کل وقت) در مورد پرونده شرکت SNC Lavalin اعمال نفوذ نماید. 

به این ترتیب دیون، ادعای ریبالد در مورد دخالت سیاسی دست اندرکاران دولت و دفتر نخست وزیر در یک پرونده قضایی را پذیرفت. کمیسیونر افزود که مقامات ارشد دفتر نخست وزیر با دستور شخص ترودو با وکلای شرکت، دادستان کل و کارکنانش در تماس بوده و قصد اعمال نفوذ بر خانم ریبالد را داشتند. دیون افزود: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آقای ترودو، چه بصورت مستقیم و چه از طریق افراد تحت فرمانش برای اعمال نفوذ بر دادستان کل اقدام کرده است. 

یادآور می شود که این پنجمین گزارش تحقیقاتی کمیسیونر ناظر بر اخلاقیات و تضاد منافع در مورد ترودو و وزرای دولت اش می باشد. ماری داوسون، کمیسیونر سابق در سال 2017، ترودو را در نقض قوانین تضاد منافع با گذراندن تعطیلات در جزیره خصوصی آقا خان (رهبر فرقه اسماعیلیه) مقصر دانست. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *