صفحه اصلی / اخبار / رستوران های سراسر آمریکا ملزم به درج میزان کالری در منو

رستوران های سراسر آمریکا ملزم به درج میزان کالری در منو

آمریکا- بسیاری از رستوران ها، سوپر مارکت ها و سینماها در سراسر آمریکا، از دوشنبه 7 ماه می (با تاخیر)، ملزم به درج میزان کالری بر مواد غذایی و همچنین منوی خود می باشند.  
طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده، تقریبا 37 درصد از بزرگسالان آمریکایی اوبیس هستند. اوبیستی یا چاقی مفرط ریسک ابتلا به بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2 و انواع خاص سرطان را افزایش می دهد و سالانه چند میلیارد دلار هزینه مضاعف به سیستم درمانی آمریکا تحمیل می نماید.

آمریکایی ها یک سوم کالری روزانه خود را با صرف غذا در خارج از خانه تامین می کنند. درج کالری روی منوی رستوران ها به مردم در کاهش میزان کالری دریافتی کمک می کند. قوانین جدید که بخشی از قانون Affordable Care Act یا اصطلاحا Obamacare مورخ سال 2010 می باشد، شامل رستوران ها، سوپر مارکت ها و دیگر مراکز عرضه مواد غذایی با بیش از 20 شعبه می باشد. این قانون همچنین شامل 99 درصد از 5 تا 6 میلیون دستگاه فروش خودکار یا vending machine، نیز می باشد.

اداره غذا و داروی ایالات متحده سال گذشته، مهلت انطباق ملی با قانون را به مدت یک سال تمدید کرد.  این در حالیست که رستوران های زنجیره ای مانند Panera Bread، McDonald’s و Starbucks سال هاست که بر اساس قوانین نیویورک، کالیفرنیا و سایر حوزه های قضایی، این اطلاعات را بر روی منو درج می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *