صفحه اصلی / اخبار / رد تقاضای اقامت دائم خانواده آمریکایی در کانادا به دلیل معلولیت فرزند

رد تقاضای اقامت دائم خانواده آمریکایی در کانادا به دلیل معلولیت فرزند

مانیتوبا- جان و کاریسا وارکنتین، زوج آمریکایی و خانواده شان که در شهر 169 نفری واترهن – مانیتوبا زندگی می کنند، برای دریافت حق اقامت دائم کانادا با وزارت مهاجرت و شهروندی مبارزه می کنند.

جان و کاریسا که اهل کلرادو می باشند، در سال 2013 به همراه 4 فرزندشان در واترهن مستقر شدند. آنها در این شهر، Harvest Lodge را که در فاصله 4 ساعته شمال وینی پگ قرار دارد خریده و با سرمایه گذاری ده ها هزار دلاری آن را برای پذیرایی از شکارچیان گوزن و اردک و علاقمندان به گشت و گذار در طبیعت آماده کردند. آنها در این مکان 4 کارمند نیمه وقت و فصلی نیز دارند.

 


اما آینده آنها در کانادا به دلیل رد شدن تقاضای اقامت دائم از سوی وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا، به خطر افتاده است. علت رد شدن تقاضای آنها معلولیت ذهنی دختر 6 ساله آنها، کارالین می باشد.

از نظر اداره مهاجرت و شهروندی، تقاضای آنها به دلیل پزشکی غیرقابل قبول می باشد. زیرا کارالین، هزینه مضاعفی را بر نظام آموزشی و پرورش دولتی استان و همچنین سیستم درمانی ایجاد خواهد کرد.

خبرنگاران Global News برای پیگیری موضوع با وزارت مهاجرت و شهروندی تماس گرفته اما سخنگوی وزارتخانه به دلیل در سفر بودن احمد حسین (وزیر مهاجرت)، از اظهار نظر خودداری کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *