اخباراخبار کانادا

رای منفی کلگریایی ها به میزبانی المپیک دو هزار و بیست و شش

کلگری- سه شنبه 13 نوامبر، 304 هزار و 774 نفر از ساکنان کلگری به پای صندوق های رای رفتند تا به میزبانی یا عدم میزبانی المپیک 2026 رای بدهند. در نهایت مخالفان برگزاری رقابت ها در کلگری با کسب 56.4 درصد آرا به پیروزی دست یافتند.

ناهید ننشی، شهردار کلگری که در جناح موافقان قرار داشت از نتیجه رفراندوم  ابراز تاسف کرد، اما گفت که مردم نظرشان را قاطعانه بیان کرده و خط مشی شهرداری را تعیین کرده اند. علیرغم رای منفی ساکنان کلگری، تصمیم گیری نهایی به عهده شورای شهر می باشد.

لازم به ذکر است که فدراسیون مالیات دهندگان کانادایی (CTF) از رای منفی استقبال کرد و آن را پیروزی بزرگ برای کلگریایی ها و مالیات دهندگان کانادایی توصیف کرد.

هزینه برگزاری بازی های المپیک در کلگری 5.11 میلیارد دلار برآورد شده بود. در صورت رای مثبت ساکنان کلگری، 2.875 میلیارد دلار از این هزینه توسط دولت های فدرال، استان و شهرداری تامین می شد.

کمیته بین المللی المپیک، کلگری، استکهلم- سوئد و شهرهای میلان و کورتینا دی آمپرزو در ایتالیا (میزبان مشترک) را به عنوان نامزد انتخاب کرده بود. کمیته المپیک، شهر میزبان را جون سال آینده معرفی خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان